TikTok için şov yapayım derken 17 bin TL ceza aldı

TikTok hiç olmadığı kadar popüler. Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalar arasında olan TikTok farklı video akımlarıyla kullanıcıları kendine çekiyor.

Yine bir TikTok videosu çekerken başı belaya giren bir kullanıcı haberi gündeme oturdu. Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kullanıcı TikTok uygulaması için jandarma ekiplerinin önünde tek teker kaldırarak motosiklet kullanan 3 sürücü yakalandı.

TikTok için şov yapayım derken 17 bin TL ceza aldı

Olay Antalya’nın Konaklı Mahallesi’nde meydana gelmiş. Alanya 8. Jandarma Trafik Timlerinin sabit trafik kontrolü yaptığı sırada, 3 tane plakası kapatılmış motosiklet sürücüsü uygulama noktasından ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçmış. Söz konusu sürücülerden biri aracını tek teker üzerinde kullanıyormuş.

Olaylar yol kenarında bir gencin telefonla olayı çekmesiyle ortaya çıktı. Görüntüleri çeken kişi videoları TikTok‘a yüklemek için çekiyormuş. Yapılan incelemeler sonucunda söz konusu sürücülere 17 bin TL ceza kesildi.

Motosikletini tek tekerde süren şahıs hakkında CMK 179/3 trafik güvenliğini tehlikeye atmaktan adli işlem başlatıldı. Görüntüleri çeken kişi hakkında da memurun görüntülerini çekmekten işlem başlatıldı. Ayrıca, her 3 sürücüye de 2918 SKTK’nın ilgili maddelerinden toplamda 17 bin 493 TL idari para cezası uygulandı. Bununla da kalmayıp sürücülerin ehliyetleri süresiz bir şekilde iptal edildi. Siz sosyal medyanın bu hale gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Video çekmek için bu kadar risk almaya değer mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*