Teknolojide son nokta: Hiçbir şey

Çinli OnePlus’ın kurucu ortaklarından olan Carl Pei, bugün Nothing adlı bir markası ile yeni girişimini duyurdu. Londra merkezli şirket, “Yeni, ileri görüşlü bir tüketici teknolojisi şirketi” olarak tanımlanıyor. Ancak yapılan bu duyuru ile Nothing firmasının fiziki bir şey üretmeyeceği vurgulanıyor.

Carl Pei, geçen yıl Ekim ayında OnePlus’tan ayrıldıktan sonra, şirketin şu anki CEO’su Pete Lau ile birlikte şirketin kurucu ortağı olarak görev yapmıştı. Daha sonra Aralık ayında, bir sonraki girişiminin Tony Fadell (Nest’in eski CEO’su, iPod’un mucidi), Kevin Lin (Twitch’in kurucu ortağı), Steve Huffman (kurucu ortak) gibi önde gelen isimlerden 7 milyon dolarlık finansman aldığını duyurdu.

7 milyon dolar ile Nothing firmasının ne üreteceği çok merak ediliyordu. Firma, ismi gibi gerçekten de hiçbir şey üretmeyeceğini bugün açıkladı.

Nothing firması kendini; “Teknolojide ilginç bir şey olamayalı uzun zaman oldu. Taze bir değişim esintisinin zamanı geldi. Hiçbir şeyin misyonu, kusursuz bir dijital gelecek yaratmak için insanlar ve teknoloji arasındaki engelleri kaldırmak değildir. En iyi teknolojinin güzel, ancak doğal ve kullanımının sezgisel olduğuna inanıyoruz. Teknolojide yeterince ilerlediğinde, insan arka planda kaybolmalı ve hiçbir şeymiş gibi hissetmemelidir.” cümleleriyle tarif ediyor.

Nothing firması ayrıca 2021’in ilk yarısında hiçbir ürün tanıtmayacağını da belirtiyor. Bu ilginç girişim bakalım teknolojinin yeni soluğu olacak mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*