Tartışmaların göbeğinde WhatsApp’tan yeni özellik geldi!

Tüm dünyanın yeni gizlilik politikası yüzünden konuştuğu WhatsApp, son günlerde ağır eleştirilere maruz kalıyor. Kullanıcı sayısında büyük düşüş yaşayan ve müşterilerini Telegram ve Signal gibi platformlara kaptıran WhatsApp, tartışmaların göbeğinde yenilik sunmaya emin adımlar ile devam ediyor.

WhatsApp Sonra Oku özelliğine kavuştu

WhatsApp, Android’deki Beta sürümünü bugün 2.21.2.2 sürümüne güncelledi. APK. olarak da buradan indirip kurabileceğiniz WhatsApp Beta 2.21.2.2 ile birlikte Sonra Oku özelliği kullanıma sunuluyor. Bu özellik sayesinde daha sonra okumak istediğiniz mesajları işaretleyebiliyorsunuz. Sonrasında ise arşivlenmiş mesajlar gibi sonra oku mesajları listesi görünüyor. Buradan listeye eklediğiniz mesajları okuyabiliyorsunuz.

Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin çok yakın zaman içerisinde iOS ve Android kullanıcılarına da sunulacağını belirtelim. Tabii bu süreçte WhatsApp’ın kullanan kalırsa yeni özellikler amacına ulaşabilecek.

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp’ın böyle küçük ve etkili özellikler ile kendini affetirmesi zor görünüyor. WhatsApp’ın en kısa sürede açıklama yapıp, 8 Şubat’ta yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik politikasından vazgeçtiğini belirtmesi gerekiyor. Aksi durumda kullanıcıların Signal ve Telegram’a geçip tepki göstermesinin yanı sıra, devletler de tepki gösterecektir.

Hiçbir devlet, vatandaşının verisinin diğer ülkelere gitmesini ve işlenmesini kabul etmez. Bu konu hakkında ülkemizde de KVKK ve Rekabet Kurulu da harekete geçti. Olası bir tedbir sürecinde BTK tarafından WhatsApp’a erişim engeli bile uygulanabilir. Bu süreçte bakalım WhatsApp nasıl bir aksiyon alacak?

Peki, siz hala WhatsApp kullanmaya devam edecek misiniz? Yoksa başka platformlara mı yöneleceksiniz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*