Super Meat Boy Forever incelemesi

Team Meat tarafından 2010 yılında geliştirilen Super Meat Boy, çıktığında herkesin bir anda ilgisini çekmeyi başarmıştı. Platform türü ile souls türünü harmanlayan oyun şimdi karşımıza Super Meat Boy Forever ile çıkıyor. Akıllıca inşaa edilmiş platform öğeleri ile reflekslerinizin sınırlarını zorlayan oyun hem keyif veriyor hem de insanı çıldırtmayı başarıyor.

Super Meat Boy Forever‘da yine Meat Boy ve Bandage Girl‘ün maceralarına tanıklık ediyoruz. Dünyamızı ele geçirmeye çalışan Dr. Fetus‘a karşı savaştığımız oyunda birbirinden zorlu platformlar sizleri bekliyor.

Oyunun dinamiklerine göz atacak olursak; oyunda sadece zıplama ve dash adı verilen ileri sıçrama mekanikleri bulunuyor. Karakterimizin kendi ilerlemiş olduğu oyunda zıplama ve dash’ı kullanarak engelleri aşmaya çalışıyoruz. Eğer bölümün ortasında ölürseniz bölüme en baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Super Meat Boy Forever’da sadece bölümü tamamlamakla kalmıyorsunuz. Gizli öğeleri açmak için platformu çok iyi çözmeniz ve oradan oraya zıplayıp gizli öğeleri de açabilirsiniz. Bu öğeleri açında yeni oynanabilir karakterler açılıyor.

İlk oyuna göre daha hızlı olan Super Meat Boy Forever’ın tek eksiği bölümlerin kısalığı diyebiliriz. Kaliteli ve temponun bir an bile düşmediği platform oyunu oynamak istiyorsanız Super Meat Boy Forever’a mutlaka şans vermelisiniz.

Son olarak oyunun Nintendo Switch, PlayStation 4, Android, Xbox One ve Windows platformlarında yer aldığını belirtelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*