Super Mario filmi korsana erken yenildi!

Cuma günü, bir Twitter kullanıcısı filmin tamamını platforma yükledi ve film, pazar gününe kadar telif hakkı yasalarını açıkça ihlal ederek orada kalmaya devam etti. Daha sonra film kaldırıldı ve kullanıcı Twitter’dan uzaklaştırıldı – yine de on milyondan fazla insan onu çoktan görmüştü.

Telif hakkıyla korunan filmler daha önce de, Elon Musk görevi devraldığından beri, kaldırılmadan önce defalarca Twitter’da birkaç gün geçirdi (eh, güvenlik personelinizin çoğunu kovmak bunu oldukça kolaylaştırıyor olmalı). Ancak daha önce sızdırılmış olan Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı veya Avatar gibi önceki filmler, uzun ileti dizilerinde iki dakikalık videolar halinde paylaşılıyordu. Super Mario Bros. Filmi, ise biri filmin ilk saatini ve diğeri son 32 dakikasını içeren iki gönderi şeklinde paylaşıldı.

Super Mario filmi korsana erken yenildi!

Bu neden daha önce olmadı? Çünkü artık Twitter Blue aboneleri 60 dakikaya kadar videolar yükleyebiliyor. Ancak, bu özellik yalnızca Twitter’ın web sitesinde mevcut ve uygulama kullanıcıları için süre 10 dakikalık videolarla sınırlı.

Ana akım yasadışı yayından bağımsız olarak, The Super Mario Bros. Movie dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat yaparak gişe rekorunu kırdı ve ABD ve Kanada’da arka arkaya dört hafta sonu bir numara oldu. Film sizin oralara da gelip gittiyse merak etmeyin, yakında muhtemelen Twitter’a geri döner..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*