Steam oyun severlerin beklediği yeniliğe kavuşuyor

Bu Notlar kısmı oynadığını oyunla ilgili düşüncelerinizi ve görevleri bir yere yazmanıza olanak tanıyacak, ardından oturum açtığınız herhangi bir bilgisayardan ve çevrimdışı oynarken erişebileceğiniz oyunda, oyun esnasında dahi çalışacak.

Özelliğin rengini istediğiniz zaman, tercihlerinize göre ayarlayarak, yapılacaklar listesini doğrudan oyun ekranınıza sabitleyebileceksiniz. Kılavuzlar, tartışmalar ve tarayıcınızdaki her şey (hatta izlediğiniz program) da burada görülebilecek.

Steam’in oyun içi katmana yönelik diğer güncellemeleri, yenilenmiş bir araç çubuğu ve genel bakışı içeriyor. Yeni araç çubuğunda sohbetten kılavuzlara kadar her şey var, burayı görmek istediğiniz alanlara göre ve simge veya liste modunda özelleştirilebileceksiniz. Buradan oyuna genel bakış, başarı ilerlemesi, arkadaşlarınızın oyunları ve o başlıkla ilgili haberler gibi bilgilere erişilebilecek.

Steam oyun severlerin beklediği yeniliğe kavuşuyor

Bildirimler de sizinle ilgisi olmayanları azaltacak şekilde düzenlenerek temizlendi. Burada artık yalnızca en yeni bildirimleri görüntüleyebileceksiniz ancak isterseniz tümünü görüntülemek de mümkün. Steam güncellemesinin en sonuncusu ise ekran görüntüleri için: büyük ve küçük küçük resimler arasında seçim yapmanıza olanak tanırken aynı zamanda ekran görüntülerini oyun yerine en yeniye göre sıralayacak.

Bu özellikler şu anda yalnızca Steam İstemci Beta aracılığıyla kullanılabilir durumda ancak daha önce Beta sürümünü seçmediyseniz şimdi kolayca yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ayarlara gitmek (Mac kullanıyorsanız: Tercihler), Hesaplar sekmesinde Beta Katılımı yazan yerde değiştir düğmesine tıklamak ve Steam Beta Güncellemesi’ni seçmek. Steam’i yeniden başlattığınızda, Beta özellikleri görünür hale gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*