Samsung’un yeni süper taşınabilir SSD’si ortaya çıktı

Samsung, geçtiğimiz Nisan ayında T7 Shield SSD’yi piyasaya sürdü. Bu cihaz zaten 1TB ve 2TB depolama boyutlarında Hindistan’da mevcuttu. Şimdi Güney Koreli marka, cihazın daha yüksek bir depolama seçeneğini duyurdu. Samsung T7 Shield Taşınabilir SSD, artık 4TB depolama seçeneğiyle mevcut. Depolama artışı haricinde, cihaz diğer depolama seçenekleriyle aynı özelliklere ve özelliklere sahiptir.

Samsung T7 Shield Taşınabilir SSD, suya, toza ve darbelere dayanıklı sağlam bir dış yüzeye sahiptir. IP65 sertifikalı olan cihaz, her zaman hareket halinde olanlar için idealdir. Depolama cihazı bir kredi kartı büyüklüğünde ve sadece 98 gram ağırlığındadır.

Samsung’un yeni süper taşınabilir SSD’si ortaya çıktı

Samsung T7 Shield SSD, yüksek kaliteli resimler, oyunlar, 4K ve 8K videolar vb. için 4TB depolama kapasitesi sunar. Ayrıca 1TB ve 2TB seçenekleri de mevcuttur. Cihaz, sırasıyla 1.050 ve 1.000 MB/s okuma ve yazma hızına sahiptir. 5 GB’lık 4K kalitesinde bir video için laptop indirme süresini sadece 8 saniyeye kadar azalttığı iddia ediliyor. Harici sabit disk sürücülerine göre 9.5 kat daha hızlı olduğu söyleniyor ve tutarsız performans endişelerini de azaltıyor. Samsung T7 ayrıca, cihaz kaybolursa bile tüketicinin verilerini korumak için 256 bit AES ve donanım şifrelemesine sahiptir. Sürücüyü kolayca yönetmek için Samsung Magician yazılımı bulunmaktadır.

Samsung T7 Shield Taşınabilir SSD, 3 yıllık bir garantiye sahiptir ve mavi, gri ve kırmızı renklerde sunulur. 4TB varyantı, markanın çevrimiçi ve çevrimdışı mağazalarından, Amazon’dan ve tüketici elektroniği mağazalarından satın alınabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*