Samsung’un bataryalarını ezeli rakibi üretecek!

Samsung, üç yıldır katlanabilir akıllı telefonları için bataryalarını LG Energy Solution’dan tedarik ediyor. Bu süreçte herhangi bir sorun yaşamayan Samsung, 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 için de LG Energy Solution’dan batarya tedarik etmeye devam edecek.

Ancak Samsung, sadece LG Energy Solution’dan değil, Samsung SDI ve Çin’in Amperex Technology Limited (ATL) şirketlerinden de batarya tedarik edecek. Bu sayede batarya tedarik zinciri ile ilgili olası sorunlar yaşansa bile Samsung, üretim sürecinde herhangi bir aksama yaşamayacak.

TheElec tarafından yapılan açıklamada, tek bir bataryanın maliyetinin 10-15 dolar olacağı belirtildi. Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5‘in katlanabilir tasarımı nedeniyle iki bataryaya ihtiyaç duyacak olması, batarya maliyetini toplamda 30 dolara kadar çıkaracak.

Samsung’un bataryaları LG’den!

Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5, önceki modellere göre daha fazla batarya kapasitesine sahip olacak. Bu sayede kullanıcılar, daha uzun süre kullanım imkanına sahip olacaklar. Ayrıca katlanabilir telefonların bataryaları için çeşitli testler yapılarak kullanıcılara daha güvenli bir kullanım sunulması hedefleniyor.

Samsung’un, yeni modellerinde bataryalara daha fazla özen göstermesi, kullanıcıların beklentilerini karşılayacak gibi duruyor. Yüksek kapasiteli bataryaları ve güvenli kullanımı hedefleyen testleri ile Samsung, katlanabilir telefonlarında daha uzun pil ömrü sunacak gibi görünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*