Samsung’a sosyal medyada şok suçlama!

Herkesin bildiği gibi Samsung, yeni amiral gemi modellerini tanıttı. S21 ailesinden beklentileri oldukça yüksek olan Güney Kore merkezli teknoloji devi, reklam faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor. Zira bir telefonun satış rakamlarının artması için yapılması gereken en önemli yöntemlerin başında akılda kalıcı reklamlar geliyor. Ancak Samsung ekibi tarafından çekilen yeni bir reklam akılda kalmak yerine biraz tepki gördü. Reklamda ırkçılık yapıldığı iddiası sosyal medyada fazlasıyla konuşuldu.

Samsung’a sosyal medyada şok suçlama!

Reklamda arabanın arka koltuğunda iki beyaz gencin eğlendiği görülüyor. Bu gençlerin şoförlüğünü ise siyahi bir kişi yapıyor. Bu anlamda fazla hassas davranan kişiler tarafından yapılan yorumlar ise siyahi kişilerin hala köle olarak görüldüğü şeklinde ortaya çıktı.

Esasen reklamda şoförün yüzünü tam olarak göremiyoruz ve telefonun zoom performansı sayesinde detayları yakalıyoruz. Hatta Samsung‘un burada anlatmak istediği ana nokta da bu olarak gözüküyor. Ancak yapılan reklam haklı ya da haksız bir şekilde tepki toplamışa benziyor.

Samsung‘un bilinçli bir şekilde bu tarz bir yaklaşımda bulunması pek ihtimal dahilinde değil gibi. Ancak sizlerin de düşünceleri oldukça değerli. Peki sizce bu reklamdan herhangi bir ırkçılık anlamı çıkartılabilir mi? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilir ve konu hakkındaki fikrinizi belirtebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*