Samsung yeni nesil telefonlarında elektrikli otomobillerden ilham alacak

Samsung, Galaxy S24 serisinin sonraki nesil akıllı telefonlarını çalıştıracak olan yeni ve geliştirilmiş bir pil teknolojisi üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Ancak ilginç olan, bu yükseltmelerin elektrikli araç teknolojilerinden ilham alınarak gerçekleştirilmesi.

Elektrikli otomobiller, Samsung Galaxy S24 serisi için yeni nesil pil teknolojilerine ilham kaynağı oldu Yeni bir rapora dayanarak, Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy S24 serisi için pil teknolojisini geliştirmek için elektrikli araç endüstrisinde bulunan teknolojiye başvuruyor gibi görünüyor. Şirket, yeni pil teknolojisini ortaklaşa geliştirmek için iki Çinli firmayla işbirliği yapmıştır. Samsung, elektrikli araçlarda bulunan pil yığma teknolojisini kullanacak. Basitçe söylemek gerekirse, bu, fiziksel boyutu değiştirmeden pillerin genel kapasitesini artırmak için kullanılan bir yöntemdir.

Samsung yeni nesil telefonlarında elektrikli otomobillerden ilham alacak

Samsung SDI, bu yeni pil teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu, markanın araştırma ve geliştirme birimi olan R&D departmanı tarafından yürütülmektedir. Bu birim, enerji kapasitesini artırarak mevcut boyutu korumayı hedefler. Bu amaçla, elektrikli araçlar için üretilen Gen 5 pillerden türetilen teknolojiyi kullanan iki Çinli firmayla çalışıyorlar. Başka bir deyişle, daha küçük boyutlarda kullanılabilen pil teknolojisini küçültüyorlar ve bunu akıllı telefon ve tabletlerde kullanıyorlar.

Özellikle, bu yeni pil teknolojisi, önceki modellerle benzer genel boyuta sahipken yaklaşık %10 kapasite artışı sağlamaya yardımcı olabilir. Yeni ortak girişim, Güney Kore’nin Cheonan’daki gelişmiş tesisi kullanacak. Bu nedenle, Galaxy S24’ün biraz daha uzun süre dayanan pil paketleriyle geleceğini bekleyebiliriz. İki Çinli firma da Shenzhen Yinghe Tech’in yığılma ekipmanını tedarik ederek ülkede ofisler açıyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*