Samsung para uğruna kendi bacağına sıkıyor!

Apple MacBook’lar yüksek performans sunuyor ve ekranları da oldukça iyi, ancak bazı Windows dizüstü bilgisayarların OLED panellerini kullandığı kadar iyi değiller. Samsung şu anda etkileyici bir AMOLED panel ile övünen Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarıyla öncülük ediyor. Ancak Cupertino şirketi, iddiaya göre 2024 yılının sonuna kadar OLED tabanlı MacBook’lar piyasaya sürme planları yapıyor ve ilginç olan, bu gelecekteki dizüstü bilgisayarlar için Samsung’un ekranları üretmesi olacak.

The Elec, Samsung’un 13.3 inç Apple MacBook Air için OLED paneller geliştirmeye başladığını bildiriyor. Ancak, Samsung’un kendisi için ekran geliştirdiği MacBook Air’in gerçekten ne zaman piyasaya sürüleceği belirsiz. Geçmiş raporlara göre, Apple söz konusu OLED dizüstü bilgisayarları 2024 yılının sonuna kadar duyurmayacak.

Samsung para uğruna kendi bacağına sıkıyor!

Çok sayıda dizüstü bilgisayar da dahil olmak üzere Apple tarafından kullanılan Mini-LED ile karşılaştırıldığında, OLED birkaç avantaja sahip. Öncelikle OLED rakibine göre daha ince, daha esnek ve daha hafiftir. Ayrıca, OLED ekranlar daha keskin görüntüler, daha canlı renkler ve daha yüksek yenileme hızları sunar.

Samsung’un Koreli rakibi LG Display’in üretim kısıtlamaları ile karşı karşıya olduğu belirtiliyor. LG şu anda Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planladığı 11 inç ve 13 inç iPad OLED’lerini geliştiriyor, bu nedenle başka paneller için üretim kapasitesi yok. Öte yandan, Samsung iddiaya göre Apple için yalnızca 11 inçlik bir iPad modeli üzerinde çalışıyor, bu da MacBook Air için paneller üretme kapasitesine sahip olması anlamına geliyor.

Samsung’un MacBook için OLED paneller geliştirmesi, Apple’a, Koreli şirketin Galaxy Book’larına karşı ekran departmanında meydan okuma fırsatı sunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*