Samsung iki popüler modeli için güncelleme desteğini sonlandırdı! Kimse beklemiyordu!

Samsung, Galaxy A50 ve Galaxy S10 serisinin piyasaya sürülmesinden dört yıl sonra, bu cihazlar için yazılım güncelleme desteğini sonlandırmaya karar verdi. Bu üzücü haber, Samsung Nisan 2023 güvenlik yamasıyla ilgili ayrıntıları yayınladığında GalaxyClub tarafından ilk kez fark edildi.

Galaxy A50, Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ artık yazılım güncelleme desteği almıyorlar. Bu cihazlar, Samsung’un Galaxy cihazlarının yazılım güncelleme takvimine ilişkin web sayfasında artık yer almıyor. Bununla birlikte, diğer Galaxy S10 serisi cihazları ile birlikte Şubat 2019’da piyasaya sürülen Galaxy S10 5G hala listeleniyor ve yazılım güncellemelerine devam edecek.

Galaxy A50, Android 9 ile piyasaya sürüldü ve Android 10 ve Android 11 olmak üzere iki büyük Android işletim sistemi güncellemesi aldı.

Samsung iki popüler modeli için güncelleme desteğini sonlandırdı! Kimse beklemiyordu!

Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ da Android 9 ile piyasaya sürüldü ve bu cihazlar, Android 10, Android 11 ve Android 12 olmak üzere üç büyük Android işletim sistemi güncellemesi aldı.

Samsung, Galaxy S10 Lite‘ı 2020’nin başlarında Android 10 ile piyasaya sürdü ve cihaz Android 11, Android 12 ve Android 13 güncellemelerini aldı. Ayrıca yakın zamanda One UI 5.1 güncellemesiyle yeni özellikler kazandı. Cihaz, en az bir yıl daha güvenlik güncelleştirmeleri almaya devam edecek.

Sonuç olarak, Samsung Galaxy A50 ve Galaxy S10 serileri için yazılım güncelleme desteğini sonlandırdı. Ancak Galaxy S10 5G hala yazılım güncellemelerine devam edecek. Kullanıcılar, bu cihazlarını güncel tutmak için diğer seçenekleri araştırmalı ve gelecekteki güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak için mümkün olan en iyi önlemleri almalıdırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*