Samsung Galaxy S21 FE bekleyenlere kötü haber

Samsung’un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğini 3 Ağustos’ta gerçekleştireceği söyleniyor. Şirketin bu etkinlikte Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4’ü tanıtması bekleniyor. Bunlara ek olarak beklenen bir diğer cihaz da Galaxy S21 FE idi. Ancak teni bir rapora göre, Galaxy S21 FE’yi bekleyenler bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Samsung Galaxy S21 FE lansmanı ertelendi

Galaxy S21 FE, S20 FE’nin halefi olarak piyasaya sürülecekti. Bugün gelen bir rapora göre cihazın gelişi Ekim ayına ertelenecek. Bununla da kalmayıp cihaz sadece belirli pazarlarda piyasaya sürülebilir. Ertelemenin nedeni ise tedarik zinciri sorunları. Gecikmenin birincil nedeni, Snapdragon 888 yongalarının eksikliği. Bu tedarik problemi 2022‘de gelmesi planlanan Galaxy Note serisini de etkileyecek gibi duruyor.

Galaxy S21 FE‘nin erteleneceği söylentileri yeni değil. Şirket bir süredir bu söylentileri yalanlıyor ve lanslamanın belirlenen tarihte gerçekleşeceğini söylüyordu. Ancak bugün, Financial News tarafından yayınlanan yeni bir rapor konuyla ilgili son noktayı koydu. Samsung Galaxy S21 FE‘nin çıkışı resmi olarak Ekim’e kadar ertelendi. Cihaz bir Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti ile gelecek. Ancak cihazın belli pazarlarda piyasaya sürülme konusu ise muamma. Söylentilere göre Samsung Galaxy S21 FE’yi kendi anavatanında bile piyasaya sürmeyebilir. Cihaz Çin veya Japonya pazarına bile gelmeden Avrupa’da piyasaya sürülebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*