Samsung Galaxy A72 özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan Samsung, orta segmente de büyük önem veriyor. Kısa süre önce yeni amiral gemi modellerini tanıtan Güney Kore merkezli teknoloji devi, şimdi ise orta-üst seviyeye hitap eden telefonlarını görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Galaxy A72 olarak isimlendirilen modelin özellikleri ve fiyatına dair detaylar ise şimdiden sızdırıldı bile. Dilerseniz biz de ilk olarak cihazın beklenen donanımsal özelliklerinden bahsedelim ve sonrasında fiyat konusuna geçmiş olalım.

Samsung Galaxy A72 özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Galaxy A72, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 720G yonga setinden alacak. Bu işlemciye 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanlarının eşlik edecek gibi gözüküyor. Modelin sırtında ise bizleri dörtlü kamera kurulumu karşılayacak diyebiliriz. Bu bölümde 64MP ana kameranın yanı sıra 12MP ultra geniş açı kamera, 8MP telefoto lens ve 2MP’lik makro sensör kullanıcılara iyi bir deneyim sunmaya çalışacak.

Günümüzde tüketicilerin en çok ilgilendiği konulardan birisi ise telefonda yer alacak olan bataryanın kapasitesi. Galaxy A72 bu anlamda da doyurucu bir sayı ile geliyor. Cihazın içerisine yerleştirilecek olan bataryanın kapasitesi, 5.000 mAh olacak gibi duruyor ve bu en azından kağıt üzerinde oldukça yeterli.

Ekran tarafında ise 6.7 inçlik AMOLED bir panel bizleri karşılayacak. Bu ekranın tazeleme oranı ise 90 Hz olacak diyebiliriz. Ayrıca ekran içine gömülü bir parmak izi sensörünün de cihazda bulunacağı yine gelen bilgiler arasında. 3.5 mm jak girişini sevenler için ise bir müjde var. Telefon geleneksel yapıya bağlı kalarak 3.5 mm jak girişini de kullanıcılarına sunuyor. Ortaya çıkan sızıntılar, Galaxy A72 fiyatının 449 euro olacağını bizlere söylüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*