Riot Games CEO’suna cinsel taciz suçlaması

Riot Games CEO’su Nicolo Laurent, yöneticinin eski asistanı tarafından açılan bir cinsel taciz davasıyla karşı karşıya. Açıklamalara göre; davacı Sharon O’Donnell, Laurent’i işe alındıktan kısa bir süre sonra Temmuz 2020’de şirketten ayrılana kadar kendisine uygunsuz davranmakla suçluyor.

Riot Game CEO’su tacizle suçlanıyor

Taciz davasında, Laurent’in Sharon O’Donnell’a nasıl daha kadınsı olmasını ve tonuna dikkat etmesini söylediği ifadeleri yer alıyor. Ayrıca Laurent’i iç çamaşırı bedenini tartışmakla, karısı yokken evine gelmesi için O’Donnell’ı davet ettiği de dava dosyasında yer alıyor.

Dava notlarında O’Donnell’in istekleri reddettiği için işten atılana kadar görevlerinden uzaklaştırılarak cezalandırıldığı ifadeleri de bulunuyor. Eski yönetici asistanı, fazla mesai de dahil olmak üzere yaptığı iş için kendisine ödeme yapılmadığını ve ayrıca yemek molaları verilmediğini iddia ediyor.

Bir Riot Games sözcüsü, Vice’a verdiği demeçte, Yönetim Kurulundan özel bir komite tarafından denetlenen bir dış hukuk firmasının iddiaları hakkında soruşturma yürüttüğünü söyledi.

Şirketin avukatları “CEO’muz bu süreçte tam işbirliği ve destek sözü verdi. Tüm iddiaların kapsamlı bir şekilde araştırılmasını ve uygun şekilde çözülmesini sağlamaya kararlıyız.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Riot Games’in avukatları geçtiğimiz yıl, çeşitli insanlardan gelen çok sayıda şikayete dayanarak davacı kadının görevden alındığını söylüyor.

Şimdilik dava süreci hakkında ve deliller ile ilgili net bilginin bulunmadığını belirtelim. Önümüzdeki süreçte bakalım neler yaşanacak?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*