Redmi Note 12 kullanıcılarına bir iyi bir de kötü haber

Redmi Note 12 Pro telefonları hala Android 12 kullanıyor MIUI India’nın resmi Twitter hesabı, Redmi Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ için MIUI 14 güncellemesinin Hindistan’da artık mevcut olduğunu duyurdu. Bu güzel haber olarak duyulsa da, güncelleme hala Android 12 tabanlıdır, bu da kullanıcıların Android 13 ile sunulan birçok yeni özelliğe erişemeyecekleri anlamına gelir. Bu özellikler arasında daha iyi duvar kağıdı teması, geliştirilmiş gizlilik ve geliştirilmiş erişilebilirlik bulunur.

Redmi Note 12 Pro MIUI 14 Görsel Kredi: @TechGen18 Redmi’nin neden en son cihazları için bile Android 13 kullanan daha eski modelleri gibi Android 12 tabanlı bir güncelleme yayınladığını anlayamıyoruz. Bu, en son cihazları satın alanların birkaç yıl boyunca en son Android sürümüne erişmeyi beklemeleri nedeniyle tüketici duyarlılığını olumsuz etkileyebilir.

Redmi Note 12 kullanıcılarına bir iyi bir de kötü haber

Her neyse, güncelleme yine de birkaç yeni özellik ve yükseltme getiriyor. Redmi Note 12 Pro kullanıcıları, süper simgelerle yeni bir kullanıcı arayüzü görecek ve ana ekrana evcil hayvan widget’ı ekleme seçeneği sunulacak. Sistem performansını ve batarya ömrünü de iyileştirdiği iddia ediliyor.

Twitter’da birçok kullanıcı, cihazlarını güncelledikten sonra ısınma sorunları yaşadığını bildirdi, ancak bu güncelleme sürecinden kaynaklanan sistem aşırı yüklenmesinden kaynaklanıyor olabilir. Birkaç gün sonra telefon normal olarak çalışmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*