Redmi, 300W süper hızlı şarj teknolojisinde seri üretime geçebilir

Xiaomi, popüler sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre, sadece beş dakika içinde akıllı telefonun tamamen şarj olabilen 300W süper hızlı şarj teknolojisini seri üretim yapmayı planlıyor. Şirket yakın zamanda, bu başarıya ulaşan bir Redmi Note 12 Pro+ modifiye versiyonunu sergiledi ve teknolojinin yakın gelecekte seri üretilen modellere uygulanacağı görülüyor.

Redmi Note 12 Pro+ modifiye versiyonu, 4100mAh bataryasını sadece iki dakikada neredeyse yüzde 50 şarj edebiliyor ve 300W süper hızlı şarj teknolojisi kullanarak beş dakikada tamamen şarj olabiliyor. Teknoloji, 290W’lık zirve güç sağlıyor ve bu, 300W seviyesine çok yakın.

Redmi 300W süper hızlı şarj teknolojisi, şarj cihazından telefonun şarj mimarisine ve bataryaya kadar, yenilikçi tasarım ve yeni malzemelerin bir sonucudur. Şarj cihazı, önceki 210W şarj cihazına aynı boyutta ancak %43 güç artışı ile 2,31W/cm³ güç yoğunluğuna sahip dördüncü nesil entegre GaN (galyum nitrit) çözümünü kullanıyor.

Redmi, 300W süper hızlı şarj teknolojisinde seri üretime geçebilir

Şarj mimarisi, maksimum dönüşüm verimliliği %98 olan özel bir 6:2 şarj pompa yongası içeriyor. Bu, şarj giriş yolundaki büyük akım ısınması sorununu çözüyor ve şarj sıcaklık artışını kaynağından azaltıyor. Birden fazla şarj pompası merkezi olmayan bir düzende yerleştirilerek yoğun ısı üretiminden etkili bir şekilde kaçınılıyor ve daha uzun süreli zirve güç sağlanıyor.

Redmi 300W süper hızlı şarj teknolojisi, hızlı şarj teknolojisinde bir çığır açmasıyla akıllı telefon kullanımımızı değiştirebilir. Kullanıcılar, hareket halindeyken bataryalarının bitmesinden endişe duymak zorunda kalmayacaklar. Bu teknoloji, dizüstü bilgisayarlar ve elektrikli araçlar gibi diğer cihazlar için de önemli olabilir.

Bu özelliğe sahip hangi modelin piyasaya çıkacağı ve lansman tarihi henüz bilinmese de, Redmi Note 12 Pro+ modifiye versiyonunun başarılı bir şekilde gösterilmesiyle, yakın gelecekte bu teknolojinin seri üretilen akıllı telefonlarda görülmesi kesin gözüküyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*