Recep Tayyip Erdoğan Elon Musk ile ne konuştu? Uzaya mı gidiyoruz?

Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için atılan adımlara dün bir yenisi daha eklendi. Sık sık SpaceX ve Tesla‘nın kurucusu olan ve hatta geçtiğimiz haftalarda uzaya uydu göndermemizi sağlayan Elon Musk ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün bir kez daha telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Peki, bu görüşmede neler konuşuldu?

Recep Tayyip Erdoğan ile Elon Musk bir kez daha görüştü

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ın gizlilik politikasını değiştirmesinden sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Telegram ve BiP hesapları kullanıma sunulmuştu. Bu hesaplardan duyurular gerçekleştiriliyordu. Erdoğan’ın Telegram hesabından Elon Musk ile yapılan görüşmenin detayları paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Telegram hesabından; “Sevgili kardeşim, bugün Tesla ve SpaceX’in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldık. Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve Milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Elon Musk’ın şu sıralar uzaydan internet projesi ile uğraştığını biliyoruz. Düşük bir ihtimal de olsa kamu kurumları bu internet hizmeti ile daha güvenli bir şekilde hizmet vermesi için konuşma yapılmış olabilir. Şimdilik konuşmanın içeriği net olarak açıklanmadı. Muhtemelen ilerleyen günlerde bu görüşmenin detayları paylaşılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*