PUBG Mobile FPS artırma yöntemi – Android

Tencent Games’in geliştirmiş olduğu PUBG Mobile hala güncelliğini korumaya devam ediyor. Oyuna gelen güncellemeler ile eklenen yeni harita, mod ve silahlar ile oyuncuları bünyesinde tutan PUBG Mobile, maalesef ki her Android telefonda yüksek FPS değerleri ile çalışmıyor. Sizlerle paylaşacağımız PUBG Mobile FPS artırma yöntemi ile oyunda yağ gibi akabilirsiniz.

PUBG Mobile FPS artırma rehberimize geçmeden önce oyunun kodların yapacağınız değişikliklerin oyunu çok nadir de olsa bozabileceğini belirtelim. Ama korkacak bir şey yok. Oyunu silip baştan yüklediğinizde bu sorun ortadan kalkıyor.

PUBG Mobile FPS artırma yöntemi – Android

1. Adım: PUBG Mobile’da FPS artırmak için öncelikle Play Store’dan HEX Editor isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı buradan ücretsiz olarak indirin.

2. Adım: PUGB Mobile’ı açın. Sonrasında oyunun Ayarlar>Grafik bölümünden Akıcı ve Aşırı seçeneklerini seçip kaydedin ve oyunu kapatın.

3. Adım: HEX Editör uygulamasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra Open File > external > Android > Data > com.tencent.ig > Files > UE4Game > ShadowTrackerExtra > ShadowTrackerExtra > Saved > SaveGames > Active.sav yolunu izleyin ve Active.sav dosyasını açın.

4. Adım: Active.sav dosyasını açtıktan sonra uygulamanın üst kısımda yer alan Arama bölümüne tıklayın. Arama ekranına yani Find Value ekranına büyük harfler ile FPS yazın. Sonrasında HEX Fragment seçeneğini String ile değiştirin ve aratın.

5. Adım: Arama işleminizden sonra FPS değerinin olduğu HEX kodları görünecek. Bunlar her telefona göre değişkenlik gösterebilir. FPS değerine tıklayın ve kalem simgesi ile düzenleme ekranını açın.

6. Adım: Düzenleme ekranında New value yazan kısma 07 yazın ve hemen altında yer alan String seçeneğini “HEX Fragment” olarak değiştirin. Sonrasında ise Set Value seçeneği ile değişikliği onaylayın.

7. Adım: HEX Editör uygulamasında yer alan disket simgesine tıklayın ve değişiklikleri kaydedin.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra PUBG Mobile’ı açın. Gözle görünüş bir performans artışı yaşayacaksınız. Bu performans artışı orta-üst segmentte 20 FPS’e kadar çıkabiliyor. Her telefonda farklı FPS artışı olacağı için ortalama 10 ila 20 arasında bir performans elde edeceğinizi belirtelim.

Bu tip performans artışı sunan içeriklerimizin gelmesini istiyor musunuz? Yorumlarda uygulama veya oyun için talep ettiğiniz rehberleri paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*