Pixel Fold’un neredeyse tüm özellikleri sızdırıldı

Teknoloji tutkunları, arama devi Google’ın ilk katlanabilir telefonu olan Google Pixel Fold’un Mayıs ayında piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Google henüz cihazla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, telefonun özellikleriyle ilgili sızıntılar ve söylentiler bir süredir çevrimiçi olarak dolaşıyor. Popüler sızıntı kaynağı Jon Prosser tarafından yapılan son sızıntı, Pixel Fold’un piyasaya sürülmeden önce neredeyse her şeyini açığa çıkardı.

Prosser’a göre, Google Pixel Fold, 2092 x 1080 piksel çözünürlüğe, 17.4:9 en-boy oranına, 408 ppi piksel yoğunluğuna ve 120Hz yenileme hızına sahip 5,8 inç OLED kapak ekranı ile birlikte gelecek. İçinde, 2208 x 1840 piksel çözünürlüğe, 6:5 en-boy oranına, 380 ppi piksel yoğunluğuna, 120Hz yenileme hızına ve ayrıca UTG (ultra ince cam) tabakasına sahip daha büyük bir 7,6 inç OLED katlanabilir ekran bulunacak. Katlanabilir telefonun Tensor G2 işlemcisi tarafından destekleneceği ve Titan M2 güvenlik yongası ve LPPDR5 RAM ile donatılacağı tahmin ediliyor.

Pixel Fold’un neredeyse tüm özellikleri sızdırıldı

Pixel Fold, arka tarafta OIS’li 48 megapiksel birincil kamera, 10,8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5x optik zoom’a sahip 10,8 megapiksel telefoto kamera içeren üçlü kamera kurulumu ile donatılacak. Kapak ekranında 9,5 megapiksel ön kamera ve iç ekranında 8 megapiksel ön kamera bulunacak.

Sızıntı, kimlik doğrulama için yan monteli bir parmak izi sensörü ile geleceğini ve Android 13 işletim sistemi ile kutudan çıkacağını belirtiyor. Pil ömrü açısından, Pixel Fold tek şarjla 24 saatten fazla kullanım ömrü sunması bekleniyor. Cihazın boyutları katlandığında 5,5 inç x 3,1 inç x 0,5 inç olacak ve ağırlığı yaklaşık 283 gram olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*