Pixel 8 Pro modeli kamera özellikleriyle kendine hayran bırakacak

Google’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Pixel 8 Pro, Samsung’un bugüne kadar ürettiği en büyük kamera sensörünü içerecek. İki yıl önce Samsung tarafından piyasaya sürülen ISOCELL GN2 kamera sensörü, 1/1.12 inç boyutunda ve 50 MP çözünürlüğünde bir sensör sunuyor. Sensörün piksel boyutu 1.4μm ölçüsünde ve 4-in-1 piksel işlemi ile 2.8μm’ye kadar artabiliyor, bu da düşük ışık koşulları için ideal hale getiriyor. Buna karşın, Samsung’un Galaxy S23 Ultra modelinde kullanılan ISOCELL HP2 kamera sensörü, 16-in-1 piksel işleminden sonra 2.4μm piksel içeriyor.

ISOCELL GN2 kamera sensörü, ayrıca remosaic algoritması kullanarak 100 MP görüntüler oluşturabiliyor ve 8K 30fps, 4K 120fps ve Full HD 480fps videolar kaydedebiliyor. Hızlı, güvenilir ve hassas odaklama için Dual Pixel Pro otomatik odaklama özelliği ve 24% daha az güç tüketen Staggered HDR özelliği ile aydınlık ve karanlık alanlardaki detayları koruyabiliyor.

Pixel 8 Pro modeli kamera özellikleriyle kendine hayran bırakacak

Google, Pixel 6 serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana Samsung’un kamera sensörleri, ekran panelleri, modemleri ve diğer elektronik bileşenlerini kullanıyor ve gelecek nesil Pixel akıllı telefonlarında da kullanmaya devam edecek. ISOCELL GN2 kamera sensörü ile birlikte Google’un Pixel 8 Pro’su, Samsung’un Galaxy S23 Ultra’sından daha büyük bir kamera sensörü kullanarak akıllı telefon kamera pazarında üst sıralarda yer alacak.

Neredeyse tüm akıllı telefon markaları, amiral gemisi akıllı telefonlarında 1 inç kamera sensörüne yaklaşırken, Google’ın ISOCELL GN2 kamera sensörünü tercih etmesi, müşterilerine en üstün kamera teknolojisini sunma konusundaki kararlılıklarını gösteriyor. Pixel serisine heyecan verici bir ek olacak olan Pixel 8 Pro, amiral gemisi akıllı telefon pazarında umut vaat eden bir rakip olarak karşımıza çıkıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*