Oppo’nun jet hızındaki telefon modelleri burada!

Yüksek RAM kapasiteleri ile dikkat çeken en hızlı Oppo telefon modellerini sizler için listeledik!

Hızla gelişmeye devam eden teknoloji, son çeyrek asırda deyim yerindeyse dünyamıza çağ atlattı. Zira eskiden bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz birçok ürünün günümüzde kullanmakta olduğumuzu söylemeye gerek yok. Örneğin akıllı saatler, dokunmatik cihazlar, yapay zeka teknolojisine sahip ürünler, akıllı görüşme yapabildiğimiz cihazlar vs. vs.

Ancak bu içeriğimizin konusu akıllı telefonlar olduğundan, isterseniz biraz telefonlardan bahsedelim… Bir zamanlar sadece iletişim için kullanmakta olduğumuz cep telefonlarımıza zamanlar birçok yeni özellik eklendi. Saat, takvim, sms gibi özelliklerle başlayan bu gelişim, günümüzde yüksek çözünürlükte görüntülü görüşme, dürbün gibi zoom yapabilen kamera donanımları, yüksek hızlı şarj edilebilen batarya özelliği, kablosuz olarak saat, televizyon, bilgisayar çeşitli cihazlara bağlanabilme gibi sayısız özellikler ile devam etmekte.

Günümüzde neredeyse küçük bir bilgisayar niteliğinde olan telefonlarımızı günlük kullanımlarımızın dışında, profesyonel fotoğraf çekimi, dizi ve film izleme, oyun oynama ya da işimizle ilgili temel kullanım gibi çeşitli alanlarda aktif olarak kullanıyoruz. Dolayısıyla akıllı telefonlarımız konuşmak ya da mesajlaşmanın bir çok işe yarıyor. Hatta öyle ki, bazı araştırma sonuçları bunu doğruluyor ve telefonda konuşma eylemine ayrılan süresin akıllı telefon kullanımlarında 5. sırada yer aldığını gösteriyor. Yani eskiden iletişim için kullandığımız telefonlarımızın iletişim önceliği artık geri planda kalmış durumda. Elbette telefon üreticilerinin yenilikçi ürünleri, rekabet kavramını ileri boyuta taşımaktan geri durmuyor. Kullanım alanı genişleyen akıllı telefonlar dolayısı ile daha uzun batarya ömrüne sahip olmak ve oldukça hızlı olmak zorundalar. Bir akıllı telefonu hızlı kılan çeşitli donanımlar mevcut. Ancak hız denildiğinde akla ilk gelen donanımlardan biri de RAM‘dir.

Günümüzde 18 GB RAM‘a sahip akıllı telefonlar dahi mevcut. Örnek verecek olursak Asus ROG Phone 5 Ultimate şu anda satışı devam eden en yeni ve en yüksek RAM‘a sahip akıllı telefon modellerinden biri. Bu kapasitenin hangi boyuta kadar uzanacağı merak konusu, zira akıllı telefonların RAM kapasiteleri her geçen yıl artmaya devam ediyor.

Gelelim en yüksek RAM‘a sahip Oppo telefon modellerinin hangileri olduklarına. Bakalım Oppo tarafında durumlar nasıl? Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, şimdi de en yüksek RAM kapasitesine sahip Oppo telefon modellerine göz atalım.

İşte en hızlı Oppo telefon modelleri!

Oppo Find X

Fiyat: Henüz Ülkemizde Satışı Yok

Oppo Find X

Ekran Boyutu:
6.42 İnç

Dahili Depolama:
128 GB

Bellek (RAM):
8 GB

Batarya Kapasitesi:
3730 mAh

Hat Sayısı:
Çift Hat

Hızlı Şarj:
Var

5G:
Yok

4.5G Desteği:
Var

Oppo Find X3 Neo

Fiyat: Henüz Ülkemizde Satışı Yok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*