Oppo ve OnePlus Avrupa’ya veda mı etti?

Son birkaç gün içinde piyasaya sürülen bir söylenti, Oppo’nun Avrupa pazarından çıkacağına işaret ediyordu. Ancak Çinli akıllı telefon üreticisinin bir yöneticisi bu söylentiyi yalanladı. Bu nedenle, her şeyin ne olduğunu anlamak için daha fazla ayrıntıya ihtiyacımız var.

Oppo ve OnePlus’un Avrupa ve İngiltere pazarlarından çıkacaklarına dair son söylentiler var. Ancak Çinli bir akıllı telefon üreticisinin küresel halkla ilişkiler müdürü James Paterson, en azından OnePlus için öyle olmadığını belirtti. Şirket yetkilisi “OnePlus, Avrupa ve İngiltere’den çıkmayacak ve yerel pazarlarda istikrarlı operasyonlarını sürdürecek. OnePlus, Avrupa’ya yatırım yapmaya devam edecek ve kullanıcıları için daha yenilikçi ürünler ve çözümler sunacak” dedi.

Oppo ve OnePlus Avrupa’ya veda mı etti?

Ne yazık ki, Oppo’nun hala bu bölgeden çıkıp çıkmayacağı net değil. İlk rapora göre, şirketler Avrupa’da zorlu piyasa koşulları nedeniyle bu bölgeden çıkacaklardı. Bu durum, ekonomik durgunluk nedeniyle tüketici satın alma gücünün düşmesi ile yüksek satış maliyeti sorunlarını içeriyordu. Başka bir deyişle, her iki markanın da bu pazarlarda karlı bir şekilde çalışması zorlaştı. Bu nedenle, Oppo Avrupa operasyonlarını daha iyi yönetebilmek için ölçeklendirmeye karar verdi.

Counterpoint Research raporuna göre, 2022’de Avrupa’daki akıllı telefon gönderimleri %17 düştü. Bu, sektör için en kötü yıl olarak kaydedildi ve Oppo’nun dördüncü çeyrekte yıllık bazda %39’luk bir satış düşüşü yaşadığı görüldü. Ancak en azından OnePlus’ın bölgedeki operasyonlarını sürdürmeyi planladığı doğrulandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*