Oppo Reno 9’u klonlayıp yarı fiyatına satmaya başladılar!

Markanın birinci sınıf bir önerisi olan Reno akıllı telefon, temel modelinin yaklaşık 488 dolar gibi yüksek bir fiyata sahip olmasıyla tanınıyor. Ancak iyi ürünlerin sık sık kopyalandığı bir gerçek ve Çinli akıllı telefon üreticisi DOOV’un son zamanlarda benzer bir tasarıma sahip bir akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlandığı görülüyor.

DOOV X9, Çin Telecom’un ürün kütüphanesinde listelenen ve Oppo Reno 9 Pro‘ya oldukça benzeyen bir akıllı telefon. Ancak özellikleri Oppo akıllı telefona kıyasla oldukça zayıf olsa da, yaklaşık 2000 Yuan’a yani 290 dolara satılacak olması sebebiyle şikayet edilemez. Çin merkezli bir elektronik üreticisi olan DOOV, henüz küresel piyasada varlığını sağlamlaştıramamış durumda. Ayrıca Çin’de de firma çok yaygın ya da popüler değil.

Oppo Reno 9’u klonlayıp yarı fiyatına satmaya başladılar!

DOOV X9 Reno 9 Pro klonu Çin Telecom, DOOV X9’u Mürekkep Grisi ve Taze Yeşil renkleriyle listeliyor. Tasarımına bakarsanız, Reno 9 Pro ile benzer bir kamera modülüne sahip olduğunu görebilirsiniz. Ancak, akıllı telefonun daha az cilalanmış bir tasarıma sahip olduğunu ve muhtemelen plastik bir arka kapakla geleceğini görüyoruz. Kameraları da etkileyici değil, 13 MP birincil sensöre ve 0,3 MP yardımcı lense sahip. Akıllı telefon, Reno 9 Pro’nun 6,7 inçlik kavisli AMOLED ekranına kıyasla 720 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip 6,5 inçlik düz bir ekrana sahip.

DOOV X9, giriş seviyesi UNISOC T760 işlemci ve 5.000 mAh batarya (Oppo Reno 9 Pro ise Dimensity 8100-Max yonga seti ve 4.500 mAh bataryaya sahip) tarafından destekleniyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında, DOOV X9 akıllı telefon, özellikler ve performans açısından Oppo’nun ürünü ile karşılaştırılamaz. Ancak, iyi görünümlü bir akıllı telefon arayanlar için uygun bir bütçe seçeneği olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*