Oppo Find N2 Flip, DxOMark kamera testinde Galaxy Z Flip 4’ü geride bıraktı

Oppo, yıllar boyunca amiral gemisi seviyesindeki kamera sistemini geliştirmek için büyük çaba sarf etti ve endüstrideki en üst seviyedeki rakipleriyle rekabet etmek için çalıştı. Geleneksel amiral gemisi akıllı telefonlarda zirveye çıkamamış olsa da, marka, katlanabilir akıllı telefon kategorisinde rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Son bir DxOMark kamera testinde, Oppo Find N2 Flip, Galaxy Z Flip 4‘ü geride bırakarak kamera bakımından daha iyi bir performans sergiledi. Yarışma sonuçları oldukça yakın olsa da, Find N2 Flip 114 puan ve Galaxy Z Flip 4 112 puan aldı. Sonuçlar, Galaxy Z Flip 4‘ün normal modda biraz daha iyi fotoğraflar çektiğini, ancak Oppo Find N2 Flip‘in zoom ve video modlarında başarılı olduğunu gösteriyor.

Oppo Find N2 Flip, DxOMark kamera testinde Galaxy Z Flip 4’ü geride bıraktı

Teste göre, Find N2 Flip kamerası, geniş bir dinamik aralıkta mükemmel fotoğraf ve video pozlama sunuyor, fotoğraflarda doku ve gürültü arasında iyi bir denge sağlıyor, video kayıtlarını düşük gürültü seviyelerinde yapıyor, nispeten geniş bir alan derinliği sunuyor, derinlik tahminlerinde doğru sonuçlar veriyor ve bokeh modunda hoş bir bulanıklık gradyanı üretiyor. Ek olarak, video modunda hızlı otomatik odaklama özelliğiyle öne çıkıyor.

Etkileyici test sonuçlarına rağmen, kamera sistemi hala bazı sınırlamalara sahip. Fotoğraf ve videolarda pozlama kararsızlıkları ve shutter lag gözlemlendi. Bazı koşullarda, fotoğraflarda yanlış beyaz dengesi, renk hataları, video kayıtlarında hareketli nesnelerde güçlü parlaklık gürültüsü ve tele zoom ayarlarında ayrıntı eksikliği görüldü. Bu nedenle, kamera sisteminin tamamen kusursuz olmadığı sonucuna varılabilir.

Ancak, Oppo Find N2 Flip, DxOmark’ın küresel akıllı telefon kamera sıralamasında 69. sırayı ve ultra-premium akıllı telefon kamera sıralamasında 49. sırayı elde etmeyi başardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*