Öğrencilere kötü haber! Yaz tatilinin yarısı eğitime gidecek!

Malum son dönemde eğitim tarafında bir çok aksaklık yaşandı. Bu aksaklıklar sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada öğrencileri olumsuz etkiledi. Pandemi dönemi eğitime büyük bir yara verdi. Tam toparlanma aşamasına girilmişken bu sefer de Türkiye deprem gerçeği ile yüzleşti.

Bilindiği üzere deprem yüzünden tüm yurtta eğitime 2 hafta ara verilmişti. Hatta bu ara deprem bölgelerinde daha da uzun bir döneme yayıldı. Her ne kadar şimdilik eğitim tam anlamıyla başlamış olsa da kayıp haftaların telafi edilmesi çok da kolay olmayacak. Peki bunun üzerine herhangi bir formül düşünülüyor mu?

Öğrencilere kötü haber! Yaz tatilinin yarısı eğitime gidecek!

Bilindiği üzere daha önce okulların daha geç kapanacağı söylentileri bir hayli yüksek sesle dile getirilmeye başlamıştı. Özellikle veliler bu söylem için MEB’e yoğun bir baskı kurdu. Öğrenciler ise durumun aksini düşünüyorlar. Yani veliler okulların daha geç kapanmasını, eğitimin uzamasını isterken, öğrenciler ise okulların zamanında kapanmasını ve tatilin kısaltılamamasını istiyorlar.

Görünen o ki her iki tarafı da mutlu edecek bir formül ortaya çıkacak. MEB eksiklerin uzaktan eğitim videoları ile tamamlanması için harekete geçmiş. En azından söylentiler bu yönde. Dileyenler bu videolar ile eksiklerini tamamlayabilecekler. Ayrıca öğretmenler de öğrencilerin hangi videoları izlediklerini takip edebilecek. Bu konulardan öğrenciler sorumlu olacaklar. Eğer öğrenciler tüm videoları izlerlerse tatilin önemli bir bölümü hatta neredeyse yarısı eğitimle geçecek. Elbette bu zorunlu bir durum değil. En azından sosyal medyadaki söylentiler ve dedikodular bu yönde.

Şimdilik velilerin istediği gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Nedense bir çok veli okulun ve hatta okul saatlerinin uzamasında fikir birliği yapıyorlar. Öğrenciler ise tam tersi bir düşünceye sahip. Sizce yazın eksik günler için okul uzatılmalı mıydı? Yorum sizlerin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*