Müthiş iddia! Huawei, Apple’dan daha başarılı!

Huawei CEO’su Richard Yu, Çin EV100 Forumu’nda yaptığı açıklamada Huawei’nin başarısızlık oranının Apple’ın sadece bir kesri olduğunu açıkladı. Yu şirketi devraldığında, Huawei’nin başarısızlık oranı Apple’ınkinden daha yüksekti, ancak ünlü CEO’ya göre durum şimdi tam tersi.

Huawei’nin yıllık gelirinin %25,1’ine karşılık gelen sürekli araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırım, yüksek kaliteli akıllı telefonlar ve daha iyi bir tüketici deneyimi sağlamasına olanak tanıdı. Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong, kalitenin maliyet ve karın üzerinde önceliği olduğunu belirtmiş ve şirketin kalite ve tüketiciye odaklandığını vurgulamıştı.

Müthiş iddia! Huawei, Apple’dan daha başarılı!

CEO Richard Yu’ya göre Huawei’nin en son amiral gemisi cihazları olan P60 serisi ve Mate X3 katlanabilir telefon, şirketin en iyi müşteri kullanıcı deneyimini sağlama taahhüdünün bir kanıtı. Bu cihazlar HarmonyOS destekli yazılımla birlikte geliyor olsalar da sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunuyorlar.

Buna karşılık ünlü CEO’ya göre Apple’ın son çıkardığı cihazlar, iOS’u bozan hatalarla mücadele etmek zorunda kaldı ve yeni özellikleri akıllı telefonlara eklemenin zorluklarını gösterdi. Apple yeniliklerinde sessiz olsa da, şirketin pazar konumunu korumak için bu hataları çözmesi önemli. Tabi dışarıdan bir gözle bakıldığında Huawei mi yoksa Apple mı daha başarılı sorusunun yanıtı, sanki Huawei CEO’sunun verdiği cevapla eşleşmiyor gibi duruyor, söz ne düşünüyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*