MIUI 12 için sevindiren güncelleme! İşte güncelleme alan modeller!

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, şu sıralar MIUI 12.5 üzerinde çalışıyor. Nisan ortasında MIUI 12.5 ve 2021 sonunda ise MIUI 13 güncellemesini yayınlayacak olan Xiaomi, bugün ara bir güncelleme yayınladı. MIUI 12 yüklü telefonlara kademe kademe gelen bu güncelleme ile ekran kayıt özelliği seviye atlıyor.

Bildiğiniz gibi Android cephesinde artık 90 Hz tazeleme bir standart haline gelmeye başladı. Xiaomi de bu standarta daha fazla destek vermek için ekran kayıt uygulamasını 90 Hz desteği ile güncellendi. Yani artık 90 Hz ve üzeri ekrana sahip olan bazı modeller, ekran kaydını 90 Hz olarak yapabilecek.

Xiaomi ilk etapta bu güncellemeyi Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 11 modellerine sunuyor. İlerleyen günlerde bu özellik diğer Xiaomi modellerine de gelecek gibi görünüyor. Ancak bu kayıt özelliği için ekranınızın minimumda 90 Hz olması gerektiğini belirtelim. Aksi durumda yine 60 Hz kayıt yapabileceksiniz.

Xiaomi’nin bu özellik için bir şartı daha bulunuyor. Yüksek kare hızında ekran kaydı alabilmeniz için Snapdragon 865 ve üzerinde bir işlemciye sahip telefon kullanmanız gerekiyor.

Eğer bu şartları telefonunuz sağlıyorsa; Ayarlar>Yazılım Güncelleştirme bölümünden ekran kaydı uygulamasını güncelleyebilirsiniz. Güncelleme kademe kademe sunulduğu için Türkiye’ye gelmesi muhtemelen 1-2 haftayı bulacaktır. O zamana kadar sık sık güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*