Microsoft, yaklaşan Windows 11 22H2 Moment 3 Güncellemesini yanlışlıkla onayladı

Microsoft’un “Moment 3” olarak adlandırılan önemli bir Windows 11 güncellemesinin Mayıs ya da Haziran ayında piyasaya sürüleceği, şirketin sızdırılmış bir destek sayfasında yanlışlıkla onaylandı. Aynı sayfada, Moment 2 olarak adlandırılan yaklaşan 22H2 sürümü için planlanan görev çubuğu saatinde saniye desteğinin Moment 3‘e ertelendiği de açıklandı.

Moment 3‘ün birçok heyecan verici özelliği bekleniyor. Bunlar arasında Dosya Gezgini’nde “Erişim Tuşları” işlevi bulunuyor ve bu işlev, kullanıcıların klavye kısayollarını kolayca tetiklemesine olanak sağlayacak.

Task Manager’da canlı çekirdek dökümü özelliği de geliştiricilerin ve kullanıcıların sorunları daha verimli bir şekilde teşhis etmelerini sağlayacak. Başlat menüsü de “Önerilen” adının “Sana Özel” olarak yeniden adlandırılmasıyla hafif bir yenileme geçirdi.

Microsoft, yaklaşan Windows 11 22H2 Moment 3 Güncellemesini yanlışlıkla onayladı

Ancak en önemli eklentilerden biri, Android’in bildirim özelliğine benzer şekilde 2FA kodlarını bildirimlerden kopyalayıp doğrudan uygulamalara ya da web tarayıcılarına yapıştırmayı mümkün kılan özellik. Canlı altyazı özelliği de geliştirilecek ve ses erişimi daha fazla dilde daha hızlı ve daha iyi çalışacak.

Moment 3 hala geliştirme aşamasında olsa da, bu heyecan verici özellikler, kullanıcıların yakın zamanda piyasaya sürülecek güncellemeden neler bekleyebileceğine dair bir fikir veriyor. Microsoft, Windows 11‘de daha sık güncellemeler yapma kararıyla işletim sisteminin sürekli olarak geliştirilmesine odaklanıyor. Önizleme sürümlerinde daha fazla değişiklik görüldükçe, kullanıcılar daha iyi bir Windows 11 deneyimi yaşayabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*