Microsoft Apple ile dalga geçti! Kavgada söylenmez bu!

Firmalar arasındaki rekabette göndermelerin olması tatlı sert mücadeleye güzel bir hava katıyor. Özellikle Samsung cephesinin Apple’a göndermeler yapıp sonrasında Apple’ın yolunu izlemesi bizleri güldürmeyi başarmıştı. Şimdi ise Microsoft cephesinden Apple’a göndermeli bir reklam geldi.

Bildiğiniz gibi Microsoft, bilgisayar sektöründe Surface serisi ile boy gösteriyor. Kendine has bir kitlesi olan ve gerçekten de en stabil Windows deneyimini sunan bu aileye geçtiğimiz günlerde Surface Pro 7 adını taşıyan bir üye eklenmişti. Microsoft da bu modeli için bir reklam çekmeye karar verdi.

Ancak Microsoft reklamında direkt olarak Apple’ın Intel işlemcili eski MacBook Pro‘su ile kıyaslama yapma gibi bir gaflete düştü. Dokunmatik ekrana sahibiz ve daha ucuza satıyoruz diye vurgu yapan Microsoft maalesef ki kağıt üzerindeki bu basit hamleler ile kullanıcıları etkileyemedi.

Windows’ta çalışan uygulamalar maalesef ki macOS’teki gibi stabil ve hızlı değil. Yani bir videonun render’ını Mac modellerinde daha hızlı alabiliyorsunuz. Ayrıca Microsoft’un karşılaştırmış olduğu cihaz Intel işlemcili MacBook Pro modeli. Yeni Apple M1 işlemcili MacBook Pro ile Windows PC kıyaslanamaz. Çünkü ARM tabanlı Mac’ler performans konusunda tüm rakiplerini solda sıfır bırakıyor.

Firmalar kendi ürünlerini rakip firmanın ürünleri ile kıyaslamadan önce ölçüp tartması gerekiyor. Microsoft’a bu aklı kim verdi bilinmez ama maalesef ki bu anlamsız kıyaslama reklamı ile Surface Pro 7’yi satmak çok zor.

Surface Pro 7, 1 TB depolama ve 16 GB RAM istiyorsanız fiyat 2.299 dolardan satılıyor. 2 TB depolama ve 16 GB RAM konfigürasyondaki Apple M1 işlemcili dünyanın en hızlısı MacBook Pro ise 2.299 dolara satılıyor. Yani Microsoft 4 GB RAM’li baz modelini örnek göstererek biz daha ucuzuz diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*