LG telefon kararı ile herkesi şok edebilir! Bir devir kapanıyor!

LG, Android’in çıkması ile büyük bir yükseliş yaşamış ve telefon sektörünün öncüleri arasında yer almıştı. Ancak LG G serisinde yapılan hatalar, Samsung’un güçlenmesi ve devreye Çinli üreticilerin girmesinden sonra LG’nin pabucu dama atılmıştı.

LG telefon işinden çekiliyor mu?

Zarar üzerine zarar açıklayan ve yıllardır hedeflerini tutturamayan LG Mobile bölümü için ziller çalmaya başladı. LG Mobile bölümünün kapatılacağı ve LG’nin akıllı telefon işinden çekileceği firma yetkilileri tarafından ima edildi.

LG’den gelen açıklamada; “Küresel pazarda, akıllı telefonlar da dahil olmak üzere mobil birimdeki rekabet daha da acımasız hale geldi. LG Electronics, mevcut ve gelecekteki rekabet gücünü göz önünde bulundurarak, cep telefonu birimimiz hakkında en iyi kararı vermemiz gereken noktaya geldiğimize inanıyor.” ifadesi kullanıldı.

Son zamanda ürettiği deneysel telefonlar ile de beklediğini bulamayan LG’nin telefon sektörüne havlu atma ihtimali çok ama çok yüksek görünüyor. Çinli üreticilerin uygun fiyata akın akın telefon satması, pazardaki Samsung ve Apple çekişmesi derken LG’ye sıra gelmiyor.

Muhtemelen LG için 2021 yılı son olacak. 2021 yılında da hedeflenen satışlar gerçekleşmez ise LG’nin mobil bölümü sonlandırılabilir. TV sektöründe Samsung ile lider konumda yer alan LG, artık TV, beyaz eşya ve IoT bölümüne yönelebilir. Bakalım LG telefon işinden çekilirse elindeki patentler satılacak mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*