Lenovo’nun yeni tablet modeli Tab P11 duyuruldu!

CES (Tüketici Elektroniği Gösterisi), koronavirüs salgını sebebi ile içinde bulunduğumuz 2021 yılında dijital olarak gerçekleştirildi. Lenovo’nun CES 2021 etkinliğinde duyurduğu yeni ürünlerden biri de Tab P11 oldu.

Lenovo’nun yeni tablet modeli Tab P11 duyuruldu!

Lenovo‘nun akıllı telefon pazarında istediği başarıyı elde ettiği pek söylenemez. Ancak şirket, teknoloji sektöründe daha çok dizüstü bilgisayarları ve tablet modelleriyle yer alarak adını duyurmaya devam ediyor.

Lenovo, teknoloji dünyasına bu yıl yeni model tabletiyle girdi. Zira Lenovo’nun CES 2021‘de paylaştığı yeni ürünlerden biri de Tab P11 oldu. Bu şirket için yerinde bir hamle oldu, çünkü pandemi nedeni ile uzaktan eğitimin bir süre daha devam edecek olması tablet modellerine olan ilgiyi artırmıştı. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen şirket, rekabetçi modeli ile bu ilgiden pay almaya çalışıyor.

Sözü hiç uzatmadan Lenovo‘nun yeni TAB 11 modelinin özelliklerinden bahsedelim. 11 inçlik 2000×1200 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekrana sahip model, 400 nit parlaklık değeri ile aydınlık mekanlarda iyi bir kullanım sunuyor. LTE, Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 desteği bulunan tablete gücünü verecek olan işlemci ise Qualcomm‘un Snapdragon 663 mobil platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın arka tarafında 13 megapiksel bir kamera yer alıyor. Ön tarafında ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Cihaz 4 GB RAM / 64 GB dahili depolama ve 6 GB RAM / 128 GB dahili depolama alanı olmak üzere iki versiyon ile geliyor. USB-C ve 20W hızlı şarj desteğine sahip olan yeni tabletin bataryası ise 7.500 mAh olarak belirlenmiş durumda.

Opsiyonel olarak Keyboard Pack klavye aksesuarı ile sunulan modelin fiyatı ise 230 dolar olarak açıklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*