iPhone 15 serisine ait tuş takımı belirsizliği sürüyor

Apple’ın iPhone 15 Pro ile ilgili dedikoduları hız kesmeden devam ediyor. Son bilgi ise, Apple’ın geleneksel fiziksel güç ve ses düğmelerini titreşimli düğmelerle değiştireceği söylentilerinin ardından, söylentilerin doğru olmadığını açıklaması.

Ming-Chi Kuo adlı ünlü endüstri analistinin geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı bir raporda, Apple’ın iPhone tarihinde ilk kez fiziksel düğmeleri titreşimli düğmelerle değiştireceğini bildirdiği ortaya çıkmıştı. Başka birçok analist de bu raporu doğrulamıştı. Bu, Apple’ın Macbook’larda yaptığı gibi gerçek fiziksel tuşların yerine titreşim motorlarını kullanacağı anlamına geliyordu.

Ancak bu hafta Kuo, Apple’ın titreşimli düğmelerde bir sorun tespit ettiği için bu planları aniden iptal ettiğini bildirdi. Ancak düğmelerdeki yeniliklerden biri, MacRumors’un aktardığına göre, hala planın bir parçası olarak kalıyor: Sözde Eylem Düğmesi.

iPhone 15 serisine ait tuş takımı belirsizliği sürüyor

Bu düğme, iPhone 15 Pro modellerinde tanıdık sessize alma anahtarını değiştireceği söyleniyor. İsminden de anlaşılacağı gibi, Eylem Düğmesi bir düğme olacak, bir anahtar değil!

Bu düğmeyi, sessizlik işlevselliğini şu anda olduğu gibi kontrol etmek için programlayabileceksiniz, ancak aynı zamanda Siri’yi veya kamerayı başlatmak gibi tamamen farklı bir şey yapmak için de programlayabileceksiniz. Apple’ın bu düğmeye hangi işlevleri haritalandırmamıza izin vereceği kesin olarak bilinmiyor, ancak şanslıysanız sınırsız seçenekler olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*