iPhone 13 için sevindiren kamera haberi

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun hazırladığı yeni bir raporda, iPhone 13’ün olası yeni ultra geniş lensi hakkında bilgiler ortaya çıktı. Apple, ultra geniş sensör için yükseltilmiş bir 7P geniş açılı lens kullanabilir. Bu lensler sayesinde düşük ışıkta daha net ve kumlama olmadan fotoğraflar çekilebilecek.

Raporda, ayrıca Çinli bir lens parçası tedarikçisi olan Sunny Optical’ın iPad 5P lenslerinin doğrulamasını başarıyla tamamladığı belirtiliyor. 5P lenslerin toplu sevkiyatları büyük olasılıkla 2021 ortalarında başlayacak. Ancak hangi iPad modelinin alacağı belli değil. Bu nedenle, iPhone 13 serisi için 7P geniş açılı lensi 2021’in sonlarında sevk etme olasılıkları yüksek görünüyor.

7P lens ile iPhone 13, mevcut iPhone 12 modellerinde bulunan mevcut f / 2.4, 5P lenslerden daha geniş olan ƒ / 1.8 diyafram açıklığına sahip ultra geniş lenslere sahip olacak. Bu iPhone 13 ailesinin daha geniş diyafram açıklığı, önemli ölçüde daha yüksek düşük ışık performansı sunması anlamına geliyor.

Bununla birlikte, hangi iPhone 13 modellerinin güncellenmiş öğeleri alacağına dair çelişkili söylentiler var. Barclays analistleri Blayne Curtis ve Thomas O’Malley, iPhone 13 serisindeki 4 modelin hepsinin de alacağını tahmin ederken, Ming-Chi Kuo yalnızca en iyi iki modelin alacağını tahmin ediyor.

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 13 ailesi bakalım bu sefer büyük çaplı yenilik sunacak mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*