iPhone 13 için müjdeli haber! Apple Android’in yolundan gidecek!

Apple’ın iPhone 12 ailesi maalesef ki yenilik konusunda büyük bir etki yaratmamıştı. Sadece Pro modeline eklediği LiDAR tarayıcı ile ön plana çıkan Apple, iPhone 13 ile artık yenilik sunması gerektiğini biliyor. Cupertinolu teknoloji devinin iPhone 13 ailesinde ne gibi yenilikler sunacağı ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz gün iPhone 13’ün ekranının her zaman açık ekran ile geleceği söylenmeye başlanmıştı. Bugün ise bu ekranın 120 Hz ProMotion tazelemeyi destekleyeceği ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Android telefon sektöründe 90 Hz ve 120 Hz ekranlar yaklaşık 2 yıldır kullanılıyor. Hatta artık orta segmentte bile 90 Hz standart olmaya başladı.

Apple’ın 19.999 TL‘lik iPhone 12 Pro Max modelinde bile 60 Hz ekran kullanması hoş olmamıştı. Neyse ki iPhone 13 ile bu durum değişecek ve Apple’ın iPad Pro’da yağ gibi kayan ProMotion ekranı iPhone’lara gelecek.

Cupertinolu firmanın sunacağı yenilik sadece bu kadarla da sınırlı değil. Apple, iPhone 13 ailesi ile portre modunu videoya da getiriyor. Artık porte fotoğrafların yanında portre video da çekebileceksiniz. Bu oldukça ilginç olacak gibi görünüyor. Özellikle VLog çekenler bu özelliğe bayılacak.

Eylül ayında karşımıza çıkacak olan yeni iPhone modelleri muhtemelen 3 farklı modelden oluşacak. iPhone 12 mini ile umduğunu bulamayan Apple, bu seriyi sonlandırabilir. iPhone 13’ün ana model ile Pro model arasında henüz nasıl bir fark olacağı bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde yeni iPhone’lar hakkında daha fazla detayla karşınızda olmayı umuyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*