Instagram stalker’ları engellemek için düğmeye bastı

Bildiğiniz gibi troller ve takipçiler sosyal ağlarda önemli bir sorun. Birçok kişi profillerini açık tutuyor. Bu da trollerin hedefinde olmasına neden oluyor. Özellikle stalker’lar açık profilleri kolayca takip edip gizliden gizliye izleyebiliyor veya troll yorum yapamıyor.

Toplu takipten çıkarma özelliği Instagram’a geliyor

Instagram uzun süredir bu noktada yetersiz kalıyordu. Tersine mühendis olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın bu durumun önüne geçmek için çalışmalara başladığını açıkladı. Instagram bazı kullanıcılar üzerinde takipçileri tek tek takipten çıkarmak yerine toplu takipten çıkarma özelliğini test ediyor.

Bu sayede kullanıcı kendisini takip etmesini istemediği hesapları ve troll hesapları toplu bir şekilde engelleyebiliyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki aylarda herkesin beğenisine sunulması bekleniyor.

Ancak bu tabii ki de bir önlem değil. Instagram hesabı açık olan kişileri insanlar dilediği gibi takibe alabiliyor veya takip etmeden de fotoğraf ve videoları görüntüleyebiliyor. Bu yüzden en kesin çözüm profili gizlemek.

Instagram’ın troll hesapların önüne geçebilmesi için telefon numarası ve e-posta onayının alması ve tek telefon ve e-posta’ya bir hesap açma kısıtlaması getirmesi gerekiyor. Bu en kesin caydırıcı yöntem olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*