Instagram Reddit özelliklerini kopyalamaya devam ediyor

Kullanıcılar artık profiller oluşturabiliyor ve uygulamadaki herhangi bir makaleye yorum yapabiliyor.

Reddit’ten ilham alan Artifact, diğer kullanıcıların yorumlarına olumlu ve olumsuz oy vermenize izin verecek, bu da yorumcuların itibar puanlarını hesaba katacak ve tartışmaları yönetmeye yardımcı olacak. Uygulama ayrıca denetim için yapay zeka kullanıyor.

Artifact, itibar puanının “topluluktan kazanılan güveni temsil ettiğini ve insanların fikirlerini değerlendirmenize ve kötü davranışları filtrelememize yardımcı olacağını” söylüyor. Bir blog gönderisine göre amaç, herkesin katılmaya teşvik edildiğini hissettiği pozitif bir topluluk oluşturmak. Uygulama, yorumlarınız olumlu veya olumsuz oy aldığında size haber verecek. Kişileriniz okudukları şeyler hakkında yorum yaptığında da bilgilendirileceksiniz.

Instagram Reddit özelliklerini kopyalamaya devam ediyor

Makalelere yorum yapmak için bir profile ihtiyacınız olacak. Profiller, fotoğrafınızı ve biyografinizi içerebilecek ki her ikisini de eklemek, görünüşe göre, itibarınızı artıracak. Profil oluşturmak için doğrulanmış bir telefon numarası gerekecek.

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger Artifact’i ocak ayında tanıttı. Uygulama haberleri düzenlemek ve okumak isteyeceğinizi düşündüğü şeyleri size sunmak için yapay zekayı kullanıyor. Systrom bir Artifact yorumunda “Güçlü ve büyüyen bir topluluğa sahibiz ve bazen en önemli seslerle asla röportaj yapılmaz veya alıntı yapılmaz” diye yazdı. “Bu tartışmalar herkese katılma ve söz sahibi olma şansı veriyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*