Honor yeni modelleriyle piyasayı sallamaya hazırlanıyor

Honor, son modeli Honor 90 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Honor 90 serisi, Sanayi ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı (MIIT) tarafından yapılan ağ erişimi sertifikasyonunu geçti. Rapora göre, Honor 90 serisinin yüksek donanımlı versiyonu, Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 yongası ile donatılacak.

Honor 90 serisinin ayrıntılı özellikleri ve fotoğrafları henüz ortaya çıkmamış olsa da, MIIT web sitesi, cihazların model numaralarını Honor 90 için REA-AN00 ve Honor 90 Pro için REP-AN00 olarak listeliyor. Dedikodular, Honor 90 serisinin Mayıs ayında duyurulabileceğini ve Çin’in 618 çevrimiçi alışveriş festivaline yetiştirilmek üzere satışa sunulabileceğini gösteriyor.

Honor yeni modelleriyle piyasayı sallamaya hazırlanıyor

Güvenilir bir ipucu kaynağı olan Digital Chat Station’a göre, Honor 90 Pro, öncüsü Honor 80 Pro’nun Snapdragon 8+ Gen 1 yongası dahil olmak üzere bazı temel özelliklerini koruyacak. İpucu kaynağı ayrıca, Honor 90 Pro’nun 1,5K çözünürlüğe ve yüksek frekanslı dimming eğrisel ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Honor 80 Pro’nun 6,78 inç 120Hz OLED ekranı olduğu için, 90 Pro’nun da aynı ekranı koruması bekleniyor. Akıllı telefonun, çift kesikli bir tasarımda iki ön kamera ile birlikte geleceği tahmin ediliyor.

Honor, Honor 90 serisinde Samsung ISOCELL HP3 sensörünü kullanmaya devam edecek. Bu sensör, teorik olarak 200MP görüntü çıktısı üretebiliyor. Bu, Honor 80 Pro’nun 160MP ana kamerasından önemli bir iyileştirme sağlıyor. Honor 90 serisinin diğer amiral gemisi akıllı telefonlara karşı nasıl bir performans sergileyeceği henüz bilinmiyor. Ancak DCS’ye göre, akıllı telefon, OPPO Reno 10 Pro+’dan daha az güçlü olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*