Google’ın yeni etkinliğinde yeni Android 14 ve daha fazlası geliyor!

Google I/O etkinliğinde birçok yeni ürün tanıtımları duyuruluyor. Bu etkinliklerden bir tanesi de 2023 yılının Mayıs ayında yapılması planlanıyor. Yazılım geliştiricilere yönelik bu yıllık toplantıda en dikkat çeken şeylerden birisi de yeni Android 14 sürümü olacak. San Francisco, California’da gerçekleştirilecek etkinliğin gelin detaylarına yakından bakalım.

Etkinlikte Google, Android, Chrome OS ve diğer ürünlerle ilgili teknik sunumlar ve tartışmalar yer alacak. Ancak Google I/O etkinliğinin en çok beklenen unsurlarından birisi ise yeni Android sürümü ve Pixel cihazlarının duyurulması olacak.

Google’dan yeni Android 14 ve Pixel cihazları geliyor

2022’de gerçekleşen önceki I/O etkinliğinde Google, Android 13 Beta’nın yanı sıra Pixel 6a, Pixel 7 serisi ve Pixel Watch gibi yeni ürünleri tanıtmıştı. Geçen yıl duyurulan bu kadar çok şey varken, Google’ın bu yılki etkinlikte neleri tanıtacağına dair şimdiden söylentilerin dolaşması pek şaşırtıcı değil.

Bu etkinlikte genellikle Android’in bir sonraki sürümünün ön izlemesinin yanı sıra yeni cihazlar da tanıtılıyor. Google CEO’su Sundar Pichai geçtiğimiz günlerde Google I/O 2023’ün resmi tarihini bir tweet ile duyurmuştu. Şimdiden kullanıcılara davet e-postaları gönderilmeye başlanan etkinliğin 10 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanıyor.

Microsoft’a yeni rakip Bard yapay zeka

Google Bard, Google I/O 2023’te en çok beklenen AI yazılımlardan birisi olacak. Ek olarak, Google’ın etkinlikte Pixel 7a ve Pixel Fold’u tanıtabileceğine dair söylentiler de mevcut. Geçen yıl Google, geliştirici konferansında Google Pixel Tablet’i tanıtmış, ancak neredeyse bir yıl geçmesine rağmen tanıtılmamıştı.

Pek çok kişi, Google’ın bu yılki etkinlikte cihazın lansman tarihini ve fiyatını açıklayacağını umuyor. Android 14, beta sürümünün tanıtımıyla (önizleme sürümlerinden farklı olarak) da karşımıza çıkacak. Etkinlikten kısa bir süre sonra Android 14 Beta’nın Mayıs ayında çıkması bekleniyor.

Xiaomi, Android Beta sürümü için MIUI beta testlerini açmayı planladığını zaten duyurmuştu, yani yakında Android 14 Beta’yı bizzat deneyimleyebileceksiniz. Genel olarak, Google’ın etkinlikte neler sunacağına dair pek çok beklenti bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*