Galaxy S24’te kullanılacak yonga seti şimdiden ortaya çıktı

Samsung’un Exynos yonga setleri teknoloji endüstrisinde karışık bir üne sahip. 2022 yılında piyasaya sürülen Galaxy S22 serisi gibi, en son Galaxy S23 serisi yalnızca Qualcomm Snapdragon işlemcilerle satılıyor. Bu, Samsung’un sonunda amiral gemisi cihazlarında Exynos yonga setlerini kullanmama kararı verdiği anlamına geliyor gibi görünüyor. Ancak durum böyle tam olarak böyle olmayabilir, zira Koreli şirketin gelecek yılın S24 serisini güçlendirmek için yeni bir Exynos 2400 işlemci üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Exynos 2400 son zamanlarda söylentiler arasında sıkça sızdırıldı. Bugün bir Kore yayını, bahsi geçen yongasının bazı Galaxy S24 serisi modellerinin altında bulunacağını iddia etti. Ancak, hangi bölgelerin Exynos 2400 destekli Galaxy S24 varyantlarını alacağı hakkında hiçbir haber yok. Raporlara göre, yonga seti 2024 yılında seri üretime geçecek, ancak Samsung’un son teknoloji 3GAP düğümünü kullanılmayacak. Bunun yerine, ‘iyileştirilmiş’ 4LPP varyantı kullanılacak.

Galaxy S24’te kullanılacak yonga seti şimdiden ortaya çıktı

Diğer mobil yonga setlerinin aksine sekiz çekirdekli bir mimariye sahip olan önümüzdeki Exynos platformunun 10 çekirdekli bir mimariye sahip olacağı söyleniyor. Yonga seti aşağıdaki çekirdekleri içerebilir: bir Cortex-X4 (3,1 GHz), iki Cortex-A720 çekirdeği (2,9 GHz), üç Cortex-A720 çekirdeği (2,6 GHz) ve dört Cortex-A520 çekirdeği (1,8 GHz). Samsung deka-çekirdek mimarisine geçtiğinden, diğer üreticilerin de bu yönde ilerlemesi olasıdır.

Sızan ayrıntılara göre, Exynos yonga setine yüksek beklentiler içinde olunmayabilir, ancak Exynos 2400 işlemcisi umut verici görünüyor. Ancak, kuru özelliklerden sadece bu kadar öğrenebilirsiniz. Şu anda Exynos 2400’ün gerçekten Galaxy S24 serisini güçlendireceği kesin değil, çünkü Samsung’un gelecek seri için farklı planları olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*