Galaxy S21 Ultra dünyada ilke imza attı! iPhone 12 Pro’da bile yok!

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy S21 ailesi ile karşımıza çıkmıştı. Galaxy S21 Ultra modeli ile Galaxy Note serisindeki S-Pen desteğini getiren Samsung, bu telefonuna tabiri caizse elinde ne kadar donanım varsa koymuştu. Bugün ise Galaxy S21 Ultra‘nın dünyada bir ilke imza attı.

Galaxy S21 Ultra Wi-Fi 6E ile geliyor

Bildiğiniz gibi geçtiğimi yıl Wi-Fi 6 standartı duyurulmuş ve bazı amiral gemisi modellerinde bu teknolojiye yer verilmişti. Samsung, bunu bir tık öteye götürüyor ve karşımıza Wi-Fi 6E ile çıkıyor. iPhone 12 Pro ailesinde bile olmayan bu özellik ile Samsung dünyada bir ilke imza atmış oluyor.

Wi-Fi 6E kablosuz standardı, teorik veri aktarım hızını 1,2Gbps’den 2,4Gbps’ye ikiye katlamak için 6GHz spektrumunu kullanıyor. Broadcom’un yongaları bu standardı destekliyor. Samsung Galaxy S21 Ultra, bu yüzden Broadcom’un BCM4389 çipi ile donatılıyor. Ayrıca bu modelde Bluetooth 5.0 desteği de bulunuyor.

Galaxy S21 Ultra, Wi-Fi 6E sertifikalı bir yönlendirici ile eşleştirilirse, daha hızlı indirme ve yükleme hızları elde edilebilir. Wi-Fi 6E, 4K ve 8K videoları aktarmanıza ve büyük dosyaları veya çevrimiçi oyunları sorunsuz bir şekilde indirmenize yardımcı olacak.

4K olayını geçen yıl çözen Wi-Fi standartı şimdilerde artık 8K’ya odaklanıyor. Kablosuzda kablolu gibi kayıpsız bir deneyim sunmak isteyen Samsung, bu alanda farkını da ortaya koyuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*