Galaxy modelleri bu güncelleme ile daha iyi fotoğraf çekiyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, One UI 3.1 güncellemesini Galaxy S20 ve Note 20 serisine sunmaya başladı. Bu güncelleme ile birlikte Galaxy S21 serisiyle gelen birkaç özellik eski modellere de geliyor. Bunlar arasında gelişmiş tek çekim, geliştirilmiş dokunmatik otomatik odaklama ve otomatik pozlama denetleyicisi, çoklu mikrofon kaydı, göz konforu modu yer alıyor.

One UI 3.1 güncellemesi, öncelikle Samsung’un 2020’de piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefon serisine yeni kamera özellikleri getiriyor. Tek çekim özelliği, eskisinden daha hızlı ve daha iyi çalışacak şekilde iyileştirildi.

Samsung, bir fotoğraftaki dikkat dağıtıcı öğeleri kaldırmaya ve daha temiz bir görüntü oluşturmaya yardımcı olabilecek bir Nesne Silgisi aracı ekledi. Fotoğraftan silmek istediğiniz nesneye tıkladığınızda yapay zeka devreye giriyor ve otomatik olarak o nesne siliniyor.

Otomatik pozlama kontrolörü, kullanıcılara ayar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için güncellendi. Ayrıca artık odaklamak istediğiniz nesneyi kamera uygulamasından manuel olarak daha gelişmiş bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Galaxy S21 serisi, Pro Modu kullanırken telefonun birden fazla kaynaktan ses kaydedebildiği Multi-mic kaydı adı verilen özellik ile gelmişti. Şimdi bu özellik diğer Galaxy modellerine de geldi. Artık video çekerken birden fazla kaynaktan ses kaydı yapabileceksiniz.

Göz Rahatlığı özelliği ise günün saatine bağlı olarak ekrandaki mavi ışık miktarını otomatik olarak değiştirebilecek şekilde güncellendi.

One UI 3.1 güncellemesi ayrıca kullanıcılara, paylaşımdan önce görüntülerdeki konum meta verilerini silme seçeneği de sunuyor.

One UI 3.1 güncellemesi bugünden itibaren kademeli olarak Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 FE, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip için kullanıma sunulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*