Facebook Messenger’a karanlık mod geldi!

Facebook Messenger’ın uzun zamandır beklenen ”karanlık mod” özelliği sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu. 1 yıldır test aşamasında geçen özellik, getirilen güncelleme ile kullanıma sunuldu. 

Facebook Messenger’a karanlık mod geldi!

Twitter’a getirilen karanlık mod özelliğinin ardından Facebook’un yazılım ekibi de kolları sıvadı. Önceden hilal ay emojisini kullanarak aktif edilebilen karanlık mod, artık tek bir ayar ile etkinleştirilebilecek ve her kullanıcı bu deneyimi yaşayabilecek.

Peki karanlık moda nasıl geçiş yapabilirsiniz? Messenger’ın sol üst köşesinde bulunan profil resminizin üzerine bir kez dokunun. Ardından karşınıza ayarlar penceresi gelecek. Ayarlar penceresinin en başında bulunan ‘Karanlık Modu’ seçeneğini aktif edin.

Yapmanız gerekenler sadece bu kadar. Artık karanlık modun keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. 

Messenger’ın ürün müdürü yaptığı açıklamada “Dünyadaki herkesin Messenger’da karanlık modu ayarlardan basit bir geçiş ile etkinleştirebileceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”dedi.

Messenger’a gelen karanlık mod sayesinde kontrast ve canlılık korunurken daha düşük parlaklık sağlanmakta. Bu da uygulamanın daha az bir güç tüketeceğine işaret etmekte. Karanlık modun şu anda global olarak dağıtımının başladığını belirten Facebook yetkilileri, özelliğin gün içinde tüm kullanıcılarda yer alacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*