Erdoğan açıkladı! Okullar ne zaman açılacak? İşte tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında okulların açılacağı tarihi de açıkladı. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Son dönemde artan covid-19 vakalarından ötürü uzaktan eğitim süreci biraz daha uzatılmıştı. Bir ara mesleki öğretimde sadece atölye derslerinin yüzyüze eğitimle yapılması kararı çıkmıştı. Fakat vaka artışından sonra bu karardan da geri adım atıldı ve tamamen uzaktan eğitime geçildi.

Genel beklenti ara tatil sonrasında okulların açılması yönündeydi. Hatta geçtiğimiz günlerde 15 Şubat’ta okulların açılacağına dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Fakat Bilim Kurulu’nda yer alan bazı isimlerin açıklaması sonrasında, okulların açılması durumunun Mart ayına ertelendiği ortaya çıktı.

Erdoğan açıkladı! Okullar ne zaman açılacak? İşte tarih

Bugün halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası bazı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada köy okullarında internet erişiminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yüzyüze eğitimin 15 Şubat’ta başlayacağını söyledi. Burada şu unsura dikkat edilmesi gerekiyor. Okullar 15 Şubat’ta yalnızca köylerde açılacak. Yani şehir merkezlerinde ya da ilçe merkezlerinde yer alan okullarda uzaktan eğitim devam edecek.

8 ve 12. sınıflar ise 1 Mart itibariyle yüzyüze eğitime başlayacaklar. Sonrasında ise vakalarda yaşanan düşüş ya da artışlara göre yeni adımlar atılacak.

Eğer düşüş devam ederse diğer sınıf seviyelerinde de eğitim başlayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*