En iyi ekrana sahip telefon belli oldu

TV’deki görüntüleme teknolojilerindeki gelişim mobili de etkilemişti. Özellikle üst segment telefonların ekranları çoğu TV’lere kafa tutmaya başlamıştı. Bu süreçte kameranın yanı sıra ekranları da incelemeye başlayan DxOMark ekibi, en iyi ekrana sahip telefonu bugün resmi olarak açıkladı.

Bildiğiniz gibi iPhone 12 Pro ailesinin ekranları övgüleri toplamayı başarmıştı. Ancak DxOMark ekibi yaptığı testler sonucunda Galaxy Note 20 Ultra’nın ekranının iPhone 12 Pro’dan daha iyi olduğunu açıkladı.

En iyi ekrana sahip telefon: Galaxy Note 20 Ultra

DxOMark ekibi Snapdragon işlemci ile gelen Galaxy Note 20 Ultra’nın ekranına tam 90 puan verdi. Okunabilirlikten 73 puan, renkten 82 puan, videodan 75 puan, hareketten 86 puan, dokunmadan 58 puan ve eser bölümünden 80 puan alan telefon, 2020’nin en iyi ekranına sahip telefonu unvanını da eline almış oldu.

DxOMark ekibinin önümüzdeki günlerde Xiaomi Mi 11 ve Galaxy S21 Ultra’nın da ekranlarını inceleyeceğini belirtelim. Muhtemelen işin içine 10 bit renk desteğinin girmesi ile zirvedeki isim değişecektir.

Telefonların kameralarını inceleyen ve verdiği puanlar genel geçer kabul gören DxOMark ekibi, bugün Galaxy S21 Ultra’nın kamerasını inceledi. Ancak puanlama yapmadı. Birkaç gün içerisinde açıklanacak olan puan bakalım Huawei Mate 40 Pro +’ın 139 puanlık rekorunu kırabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*