Ekran kartını unutturan GeForce Now Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Oyun dünyasının geleceği olarak nitelendirilen bulut sistemleri gelişmeye devam ediyor. Google’ın Stadia‘sı ile başlayan furyaya Nvidia da dahil olmuş ve işin rengi değişmişti. Nvidia GeForce Now ile Steam’deki oyunlarınızı ekran kartına ihtiyaç olmadan oynatan bu sistemin Turkcell ile Türkiye’ye de geleceği açıklanmıştı.

Türkiye’de yer alan sunucular sayesinde gecikme süresini minimuma indirecek olan GeForce Now, ücretli ve ücretsiz paketlere sahip olacak. Henüz fiyatı açıklanmayan Premium pakete sahip olanlar sıra beklemeden saat sınırı olmadan oyunlarını bulut sisteminden oynayabilecek.

Aralarında Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Control ve Assassin’s Creed serisi dahil 750 civarında oyunu destekleyen bu servis resmi açıklamalara göre Mart ayında Türkiye’de kullanıma sunulacak.

Fiyat bilgisi ise muhtemelen önümüzdeki günlerde açıklanır. Eğer fiyatlar 30 TL bandında tutulursa, ekran kartı alacak gücü olmayan oyuncular bu servis sayesinde oyunları bulut sisteminde en yüksek ayarlarda oynayabilecek.

Şu an sunucular Türkiye’de olmamasına rağmen oldukça başarılı bir performans sergileyen GeForce Now, geleceğin sistemi olacak gibi görünüyor. Özellikle alım gücü düşük ülkelerde bu sistem peynir ekmek gibi satacak.

Nvidia’nın Türkiye’ye olan yatırımları ortada. Bu yüzden oyunculardan çok yüksek fiyatlar talep edilmeyecektir. Bakalım bu servis Türkiye’de ne kadar tutacak?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*