Donald Trump o platformdan da engellendi!

Donald Trump’ın kontrol kaybetmesi üzerine ABD’de yaşanan olaylar tüm dünyayı derinden etkiledi. Trump yanlılarının ülkeyi savaş alanına çevirmesine sessiz kalmayan eski ABD başkanı Donald Trump, bu eylemcileri desteklemişti. Trump’ın kaos ortamı yaratıp beslenmesini önlemek için dev firmalar harekete geçmişti.

Donald Trump bu süreçte, Facebook, Twitter ve Instagram gibi mecralardan engellenmişti. Yalan yanlış bilgiler ile halkı galeyana getiren Trump için şimdi de Google düğmeye bastı.

Google’ın bünyesinde yer alan YouTube, Donald Trump’ın 1 hafta boyunca paylaşım yapamayacağını açıkladı. YouTube’a göre Trump’ın son yüklediği videonun bir bölümü şiddete teşvik ediyor. Bu yüzden platform yasaları gereği hesaba bir hafta boyunca video yüklenemeyecek.

Basın özgürlüğünün arşa çıktığı Amerika Birleşik Devletleri‘nde firmalar kişi ve kurum gözetmeksizin ve ayrımcılık yapmadan yaptırım uygulayabiliyor. Bunu Donald Trump’ın yaptığı akıl almaz davranışlar sonrasında sosyal medyadan izole edilmesi ile bir kez daha tüm dünya görmüş oldu.

Donal Trump’ın artık sesini duyurabileceği daha doğrusu destekçilerini şiddete yönlendirebileceği platform kalmadı gibi görünüyor. Amerika medyası da zaten Trump’ın defterini dürdüğü için canlı yayına alma gibi bir gaflette bulunmayacaktır. Umarız ABD’de yaşanan ve tüm dünyayı etkileyen bu olaylar bir an önce sona erer ve seçilmiş başan Joe Biden görevine olması gerektiği gibi başlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*