Dogecoin aldı başını gitti! Dogecoin alan yüzde 900 kar elde etti!

Amerika borsası karışmaya devam ediyor. 70 dolarlık GameStop hissesinin bir anda 400 dolar bandını aşmasının ardından bugün de Bitcoin pazarı hedef alındı. Manipülasyonlar sonucu yaşanan bu kar artışlarından Dogecoin de nasibini aldı. Dogecoin bir anda yüzde 900 arttı.

Yapılan manipülasyonlar sonucunda Çarşamba günü 0.0075 dolar seviyelerinde işlem gören Dogecoin, Perşembe akşamı bir anda 0,0875 dolara kadar çıktı. Yüzde 900’lük değer artışı yaşayan Dogecoin yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı.

Sosyal medyada bu olaydan sonra tepkiler çığ gibi gelmeye başladı. Elon Musk resmi Twitter hesabına Bitcoin yazarak sanal para birimlerine destek verdiğini açıkladı. Şu sıralar ABD borsası gerçekten yol geçen hanına dönmüş durumda. Diledikleri gibi hisseli manipüle edip karlarına kar katabiliyorlar. Bu gidişat pek iyi görünmüyor.

Ayrıca Dogecoin’in değer kazanmasının ardından yatırımcılar yatırım yapamaz hale geldi. Sisteme girişin kapanmasından dolayı yatırım yapamayanlar ise fırsatı maalesef ki kaçırdı.

Bu manipülasyonların araştırılacağı ortada. Bir hisse bir anda böylesine fırlayamaz. Hadi denetlenmesi mümkün olmayan ve belli bir paremetresi bulunmayan Bitcoin pazarında dalgalanalar olabilir. Ancak GameSpot olayı bambaşka bir durum.

Bu olaylardan sonra piyasaların Pazartesi günü nasıl bir tepki vereceği çok merak ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*