Dailymotion da dize geldi! Flaş temsilci kararı!

Herkesin bildiği gibi devreye sokulan sosyal medya yasası sonrasında günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılara Türkiye için temsilci atama şartı getirilmişti. Bu karar en başta çok fazla tartışıldı, hatta çeşitli platformların ülkemize temsilci atamayacağı haberleri dilden dile dolaştı. Ancak günün sonunda önemli platformların Türkiye’ye temsilci atama konusunda bir şekilde ikna olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Bunda yaptırımların hiçbir gevşeme olmaksızın daha önce ifade edildiği şekliyle uygulamaya konulmasının da büyük bir payı var.

Dailymotion da dize geldi! Flaş temsilci kararı!

Popüler sosyal medya ağları ilk başlarda bu yasayı pek ciddiye almamış olacaklar ki ülkemize herhangi bir temsilci atamadılar. Ancak gelen rekor ceza sonrasında işler biraz değişmiş gibi gözüküyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda YouTube da ülkemize temsilci atamıştı. Bunun haricinde Rusya merkezli sosyal medya platformu VK ve şu anda en popüler uygulamalardan birisi olan TikTok da ülkemize temsilci atadı.

Türkiye’ye temsilci atayanlar kervanına son katılan sosyal ağ ise Dailymotion oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, resmi hesabı üzerinden şu ifadeleri paylaştı: “TikTok’tan sonra Dailymotion’dan da güzel haber geldi. Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Dailymotion da Türkiye’de temsilci atadı. Henüz temsilci atamayan sosyal ağlardan da en kısa zamanda aynı adımı bekliyoruz!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*