Coğrafya kaderdir! WhatsApp Türkiye’yi ortadoğuya itti!

Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni sözleşme koşullarını kullanıcıları ile paylaştı. Çoğu kişi bu sözleşmeyi okumadan kabul ederken, aslında ne kadar önemli olduğu konusunda herhangi bir fikirleri yoktu. Daha sonra ortaya çıkan detaylar ise ilginç bir durumu gün yüzüne çıkarmış oldu. Bu bilgilere göre ilgili sözleşmeyi kabul etmeyen kişiler bundan sonraki süreçte WhatsApp kullanamayacaktı. Ancak gelen yeni haberler Türk kullanıcıları bir hayli sinirlendirecek gibi.

Coğrafya kaderdir! WhatsApp Türkiye’yi ortadoğuya itti!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 8 Şubat 2021 tarihi itibari ile devreye girecek olan yeni gizlilik ilkelerini açıkladı. Şirket tarafından yapılan bu açıklamaya bakıldığında WhatsApp ve Facebook arasında veri alış verişinin rahat rahat yapılabileceği ortaya çıkıyor. Demin de ifade etmeye çalıştığımız gibi eğer yok ben buna izin vermek istemiyorum diyorsanız, uygulamadan yararlanamıyorsunuz. Yani burada iki seçenek sunuluyor: ya bu izni vereceksiniz, ya da hesabınızı silmek durumunda kalacaksınız.

Biz bu koşulların tüm WhatsApp kullanıcıları için geçerli olacağını sanıyorduk ki şok bir bilgi ortaya çıktı. Buna göre Avrupalı kullanıcılar sözleşmeyi onaylamasalar dahi söz konusu uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Ancak Türkiye’deki kullanıcılar için bu geçerli değil. Yani Türk kullanıcılar, sözleşmeyi kabul edecekler veya WhatsApp‘a veda etmek zorunda kalacaklar. Bu bakımdan Avrupa ülkeleri ile aynı kefeye konulmadığımızı ve bir Orta Doğu ülkesi sayıldığımızı da bir kez daha anlamış oluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*